Reklama

Reklama

Zawodnicy Morlin Ostróda kończą zgrupowanie w Chinach

Tenisiści stołowi gruntownie odmłodzonego zespołu Morlin Ostróda - 18-letni Kacper Petaś i 20-letni Marco Golla - spędzili ostatni miesiąc na treningach w Chinach. Trener Tomasz Krzeszewski liczy, że te doświadczenia zaprocentują w nowym sezonie superligi.

Tenisiści stołowi gruntownie odmłodzonego zespołu Morlin Ostróda - 18-letni Kacper Petaś i 20-letni Marco Golla - spędzili ostatni miesiąc na treningach w Chinach. Trener Tomasz Krzeszewski liczy, że te doświadczenia zaprocentują w nowym sezonie superligi.


Szkoleniowiec powiedział PAP, że obaj młodzi zawodnicy wrócą do kraju w połowie przyszłego tygodnia z trwającego blisko miesiąc zgrupowania w Chinach. Krzeszewski liczy, że zdobyte przez nich doświadczenia przyniosą pozytywne efekty. Jednak na razie - jak przyznał - wie jedynie, że są bardzo zadowoleni z wyjazdu, a o szczegółach mają opowiedzieć na miejscu. 

"Nie zakładamy oczywiście, że po takim zgrupowaniu będą wygrywali wszystkie mecze. Chcemy natomiast zobaczyć jakie zrobili postępy i dalej z nimi pracować, aby za rok, dwa czy trzy lata stali się pełnoprawnymi zawodnikami superligi" - zaznaczył.

Reklama

Według Krzeszewskiego jego podopieczni pojechali do Chin, bo są tam olbrzymie grupy treningowe, które umożliwiają sparingi z silnymi zawodnikami o przeróżnych stylach gry. Jak ocenił, polskie kluby nie są w stanie zapewnić takich warunków, ponieważ nie mają dobrze zorganizowanego treningu na poziomie seniorskim. 

Ostródzki klub, który zakończyły rozgrywki superligi na 9. miejscu w tabeli, nie przedłużył kontraktów z zawodnikami tworzącymi dotychczasowy trzon zespołu: Kanadyjczykiem Wang Zhenem, Czechem Dmitrijem Prokopcovem i Bartoszem Suchem.

Przed nowym sezonem drużyna została radykalnie odmłodzona. Trener postawił na młodzież, która dopiero zdobywa doświadczenie w krajowej elicie. W podstawowym składzie grać będą: 18-letni Petaś, jego rówieśnik Kamil Dziadek oraz 20-letni Golla. 

Zdaniem Krzeszewskiego, głównym celem Morlin będzie stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju i wychowywanie własnych wysokiej klasy zawodników. Jak mówił, klub zdecydował się podjąć takie ryzyko, nawet gdyby z obecnym składem miał w nadchodzącym sezonie spaść z superligi.

W rozmowie z PAP szkoleniowiec przypomniał, że w młodzieżowych składach ma występować również Palmiarnia Zielona Góra i beniaminek Olimpia Unia Grudziądz. 

Na liście zawodników, którzy po raz pierwszy mają reprezentować w przyszłym sezonie barwy Morlin, znalazł się jeden Azjata: 24-letni Hung Tzu Hsiang z Tajwanu.

"Ten zawodnik będzie u nas grał zapewne w niektórych meczach. Jednak zdecydowaliśmy się na niego przede wszystkim dlatego, że jeżeli przyjedzie na mecz, to będzie np. przez miesiąc mieszkał u nas i trenował z naszymi zawodnikami. I to właśnie ma być główną korzyścią, a nie to że będzie reprezentował nasz klub w superlidze" - powiedział Krzeszewski. 

Zawodnicy Morlin zainaugurują rozgrywki 2 września wyjazdowym meczem z Unią AZS AWFiS Gdańsk.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy