Reklama

Reklama

Zapaśniczy turniej kobiet Poland Open. Trzecie miejsce Wólczyńskiej w wadze 65 kg

Aleksandra Wólczyńska (Grunwald Poznań) zajęła trzecie miejsce w wadze 65 kg w turnieju zapaśniczym Poland Open, rozgrywanym w Warszawie.

W pojedynku o miejsce na najniższym stopniu podium 24-letnia zawodniczka, brązowa medalistka mistrzostw Europy 2021 na Torwarze, położyła na łopatki Linneę Antonie Svensson (Szwecja), prowadząc na punkty 5:0.

Szansy zajęcia trzeciej lokaty w tej samej wadze nie wykorzystała 21-letnia Kamila Kulwicka (Slavia Ruda Śląska) przegrywając w ostatnich sekundach walki z mistrzynią świata Bułgarką Taybe Mustafą Yussein 2:3. Rutynowana rywalka przegrywając 0:2 w końcówce pojedynku wykonała narzutkę ręka-głowa i zdobyła trzy decydujące o wygranej punkty.

Czwarte miejsce przypadło Roksanie Zasinie, która ma zapewnione miejsce w turnieju olimpijskim w Tokio. Zapaśniczka ZTA Zgierz przegrała przy remisie 1:1 w kategorii 55 kg z Iryną Czychradze (Ukraina).

Reklama

Wiele emocji dostarczył pojedynek finałowy w kategorii 76 kg, w którym Aline Rotter Focken (Niemcy) pokonała złotą medalistkę ME 2021 Estonkę Epp Mae 3:0.

Niespodzianką było dopiero trzecie miejsce utytułowanej Rosjanki Natalii Worobiewej, której działacze i kibice postawili pomnik przed halą w St. Petersburgu.

W drugim, ostatnim dniu turnieju Poland Open zawodniczki będą rywalizować w wagach: 53, 57, 59, 68 I 72 kg.

W sobotę i niedzielę w Arenie Ursynów odbędą się pojedynki 64. Memoriału Władysława Pytlasińskiego w stylu klasycznym.

Triumfatorki pierwszego dnia turnieju:

waga 50 kg - Marija Stadnik (Azerbejdżan) 

waga 55 kg - Olga Choroszawcewa (Rosja) 

waga 62 kg - Anna Paula Gonzalez (Kanada) 

waga 65 kg - Hanna Katarina Johansson (Szwecja) 

waga 76 kg - Aline Rotter Focken (Niemcy) Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje