Reklama

Reklama

Z Partyką na ITTF Pro Tour do Austrii

Natalia Partyka, Li Qian i Xu Jie oraz Wang Zeng Yi, Lucjan Błaszczyk i Daniel Górak znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na turniej ITTF Pro Tour w tenisie stołowym, który od 29 października do 2 listopada odbędzie się w Salzburgu.

Na koszt swoich klubów w Austrii zagra również kilkoro innych polskich pingpongistów, m.in. Piotr i Paweł Chmielowie, a także Kinga Stefańska.

W tym tygodniu Polacy mieli startować w Belgradzie, ale serbski turniej został organizowany z powodu kłopotów finansowych. Organizatorzy poinformowali, że ze sponsorowania zawodów wycofało się kilka dużych firm, w związku z kryzysem ekonomicznym na świecie.

"Z pewnością odwołanie turnieju w Belgradzie pokrzyżowało nasze plany, ale istnieje możliwość, że zawodnicy, którzy nie wystąpili w Serbii, za zgodą ITTF wystartują w kolejnej imprezie - w Niemczech" - powiedział PAP trener męskiej reprezentacji Polski Tomasz Krzeszewski.

Reklama

W Salzburgu Polacy wystąpią w singlu i rywalizacji drużynowej. Pod koniec listopada zawody z cyklu ITTF Pro Tour odbędą się na warszawskim Torwarze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama