Reklama

Reklama

Wybierz najlepszy sprzęt do siatkówki plażowej

Jedną z najpopularniejszych letnich aktywności jest siatkówka plażowa. Ten nietypowy sport, którego rozgrywka odbywa się na piasku, zdobywa coraz większą popularność, napędzaną sukcesami naszej rodzimej reprezentacji. Aby spróbować swoich sił w siatkówce plażowej należy się do tego odpowiednio przygotować.

Siatkówka plażowa szturmem zdobyła popularność wśród młodych, energicznych ludzi, którzy lubią spędzać aktywnie wolny czas. Jak sama nazwa wskazuje, uprawia się ją na plaży, często w palącym słońcu i na rozgrzanym piasku. Nie tylko sama rozgrywka, ale także temperatura mogą porządnie zmęczyć. Choć letnia aktywność na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowa, trzeba uważać na oparzenia słoneczne oraz przegrzanie, w czym pomoże wybór odpowiedniego sprzętu do gry.

Siatkówka dla każdego

W przeciwieństwie do zwykłej siatkówki halowej, w jej plażową wersję można zagrać wszędzie tam, gdzie są do tego warunki. Wystarczy tylko rozłożyć na piasku słupki i rozciągnąć pomiędzy nimi siatkę, aby stworzyć odpowiednie mini boisko. Do zaznaczenia jego granic służą specjalne linie z mocnego tworzywa, które mocuje się w piasku za pomocą metalowych śledzi. Takie pole gry mierzy 16 na 8 metrów. Kosz zakupu tych akcesoriów jest niewielki (około 400 zł), a może służyć miłośnikom sportu na wiele sezonów. Pamiętać jednak należy, aby rozłożyć boisko na podłożu z drobnym piaskiem, na którym nie ma żadnych muszelek i innych przedmiotów mogących skaleczyć zawodników, ponieważ grają boso.

Reklama

Warto wiedzieć, że piłka do siatkówki plażowej różni się od tej używanej na halach. Przede wszystkim jest wykonana z innego materiału, który nie pochłania wody. Również ciśnienie w takiej piłce jest nieco niższe i wynosi 0,175-0,225 kg/cm².

Ubranie dla siatkarzy

Zastanawiając się nad kupnem stroju do gry w siatkówkę plażową, warto przełożyć funkcjonalność nad modę. Przede wszystkim należy skupić się na jakości materiału, z którego wykonany jest strój. - Strój siatkarski powinien pomagać w odprowadzaniu potu z ciała oraz pozwalać skórze „oddychać”, co zapobiegnie przegrzaniu - radzi ekspert z portalu www.nokauttrening.pl. - Warto celować w znanych i popularnych producentów, którzy z reguły stawiają na najwyższą jakość oraz mają doświadczenie w tworzeniu sportowej odzieży funkcyjnej - dodaje ekspert.

Kobiety najczęściej zakładają do gry sportowe biustonosze oraz krótkie spodenki, które są funkcjonalne i wygodne, mężczyźni zaś stawiają na wygodne szorty i koszulki. Ubrania należy dobrać tak, żeby nie krępowały ruchów oraz nie przeszkadzały w grze. 

Przydatne dodatki

W grze w siatkówkę plażową dozwolone są nakrycia głowy. Jasna, sportowa czapka z daszkiem spełnia wówczas dwie bardzo pożyteczne funkcje. Będzie odbijać promienie słoneczne i nie pozwoli na przegrzanie, a daszek uchroni oczy przed oślepiającym światłem.

Przed rozpoczęciem gry należy też nałożyć na skórę krem z filtrem UV. Nikt przecież nie chciałby doznać poparzeń słonecznych i pozbyć się zdrowej, letniej opalenizny.

Ruch na świeżym powietrzu ma same zalety. Dobierając wygodny stój i praktyczne dodatki, rozgrywka siatkówki plażowej będzie równie przyjemna, co zdrowa.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje