WT w tenisie stołowym: Ovtcharov pokonał Bolla w finale w Chengdu

Dimitrij Ovtcharov wygrał z Timo Bollem (obaj Niemcy) 4:3 w finale prestiżowego turnieju cyklu World Tour w chińskim Chengdu. Żadnego z gospodarzy nie było nawet w ćwierćfinale, bowiem w ramach protestu oddali walkowerami mecze 1/8 finału.

Ovtcharov prowadził już 3:1 w setach, ale Boll odrobił straty, a co więcej, w siódmym secie miał aż trzy piłki meczowe (10:7). W pięciu kolejnych akcjach lepszy był jednak "Dima".

Reklama

W półfinałach odpadli Japończyk Tomokazu Harimoto, który we wtorek 27 czerwca skończy dopiero 14 lat, a także występujący w Dekorglassie Działdowo reprezentant Hongkongu Wong Chun Ting.

W trakcie zawodów w Chengdu doszło do skandalu, ponieważ do 1/8 finału nie przystąpiły trzy chińskie gwiazdy ping-ponga: mistrz olimpijski i świata Ma Long, wicemistrz globu Fan Zhendong oraz Xu Xin. Wszyscy oddali swoje mecze walkowerami w proteście przeciwko - ich zdaniem - niesłusznemu zwolnieniu trenera reprezentacji Liu Guolianga.

Władze miejscowego tenisa stołowego potępiły zachowanie zawodników, którzy stwierdzili, że "w tym momencie nie mają serca dalej walczyć i tęsknią za swym szkoleniowcem". Chińska federacja zapowiada zbadanie sprawy i wyciągnięcie konsekwencji za "naruszenie etyki zawodowej oraz brak szacunku wobec rywali i kibiców".

Wśród kobiet triumfowała Chinka Ding Ning - w singlu oraz w deblu z Liu Shiwen. W rywalizacji mężczyzn najlepsza była japońska para Jin Ueda, Maharu Yoshimura. Drugie miejsce zajęli Harimoto i Yuto Kizukuri.

Polacy nie startowali.

Wyniki finałów gry pojedynczej:

kobiety

Ding Ning - Sun Yingsha (obie Chiny) 4:1 (8:11, 11:9, 11:4, 11:7, 11:6)

mężczyźni

Dimitrij Ovtcharov - Timo Boll (obaj Niemcy) 4:3 (17:15, 7:11, 12:10, 11:9, 7:11, 6:11, 12:10)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje