Reklama

Reklama

World Tour w tenisie stołowym: Polacy w półfinałach debla

Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska oraz Wang Zeng Yi i reprezentant Chorwacji Tan Ruiwu awansowali w sobotę do półfinałów gry podwójnej turnieju World Tour tenisistów stołowych w Magdeburgu.

Partyka (SKTS Sochaczew) i Grzybowska (MKSTS DWSPiT Polkowice) wygrały z Austriaczkami Sofią Polcanovą i Amelie Solją 3:2 (w piątym secie 16:14).

Z kolei mistrzowie Europy Wang (PKS Kolping Frac Jarosław) i Tan pokonali również 3:2 Tajwańczyków Chiang Hung-Chieha i występującego na co dzień w Olimpii-Unii Grudziądz Huang Sheng-Sheng.

W sobotę wieczorem Polki zagrają z niemieckimi pingpongistkami Shan Xiaona i Kristin Silbereisen, zaś "Wandżi" z Tanem zmierzą się z parą z Hongkongu Tang Peng, Wong Chun Ting. Drugi z wymienionych został zgłoszony do rozgrywek polskiej superligi przez Condohotels Morliny Ostróda, ale jeszcze nie zadebiutował.

Reklama

W ćwierćfinale udział w grze podwójnej zakończyli Paweł Fertikowski i Robert Floras (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Mimo prowadzenia 2:0 z Chen Chien-An, Chuang Chih-Yuan (Tajwan), ulegli im 2:3.

W singlu najlepsi "Biało-czerwoni" - Partyka i Floras - odpadli w drugiej rundzie, ale nie zabrakło wartościowych wyników. W pierwszych spotkaniach mistrzyni paraolimpijska zwyciężyła zajmującą 19. miejsce w rankingu światowym

Koreankę Hajung Seok 4:3, a Floras wygrał ze srebrnym medalistą olimpijskim z Londynu w drużynie, swym kolegą klubowym Koreańczykiem Oh Sang Eunem 4:1.

Turniej w Magdeburgu jest ostatnim międzynarodowym sprawdzianem polskiej kadry przed drużynowymi mistrzostwami świata w Tokio (28 kwietnia - 5 maja).

Wyniki ćwierćfinałów gry podwójnej:

Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska (Polska) - Sofia Polcanova, Amelie Solja (Austria) 3:2 (11:9, 8:11, 11:4, 11:13, 16:14)

Wang Zeng Yi, Tan Ruiwu (Polska, Chorwacja) - Chiang Hung-Chieh, Huang Sheng-Sheng (Tajwan) 3:2 (16:14, 3:11, 11:8, 8:11, 11:8)

Paweł Fertikowski, Robert Floras (Polska) - Chen Chien-An, Chuang Chih-Yuan (Tajwan) 2:3 (11:6, 11:8, 4:11, 2:11, 4:11)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy