Reklama

Reklama

Weronika Nowakowska rozpoczyna karierę polityczną

Jeszcze niedawno reprezentowała Polskę podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Po zakończeniu kraju jako Biathlonistka, podjęła decyzję o kontunuowaniu aktywności na innym polu. Weronika Nowakowska-Ziemniak zamierza wystartować w zbliżających się wyborach samorządowych.


W środę na stronie na jednym z portali społecznościowych, Weronika Nowakowska-Ziemniak ogłosiła, że zamierza powalczyć w wyborach samorządowych w Bieruniu.

"Myśl globalnie, działaj lokalnie. Odpoczęłam, nabrałam wiatru w żagle, działam. Otaczam się dobrymi ludźmi, od których mogę się uczyć i z którymi chcę dzielić się własną wiedzą i doświadczeniem w dziedzinach, które są mi najbliższe. Wierzę, że jeśli otrzymamy mandat zaufania od mieszkańców, będziemy mogli wspólnie robić dla Bierunia i powiatu fajne rzeczy" - napisała na Facebooku Nowakowska.

Reklama

Medalistka mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy nie pochodzi z Bierunia. Jak sama napisała, bardziej kojarzona jest z Dusznikami, ale to właśnie na Śląsku zamieszkała wraz ze swoją rodziną.

" Być może niektórych dziwi moja kandydatura na Śląsku, bo jestem kojarzona z Dusznikami. Prawda jest jednak taka, że choć korzenie moje ,,tam", to od kilku lat mieszkam w Bieruniu. Tu urodziły się Groszki (Nowakowska jest matką bliźniaków - przyp. red.) i toczy się nasze codzienne życie" - wyjaśniła była sportsmenka.

Weronika Nowakowska niedawno zakończyła sportową karierę. Jest srebrną i brązową medalistką mistrzostw świata z 2015 roku oraz zdobywczynią dwóch krążków mistrzostw Europy z 2015 i 2012 roku.

ABReklama

Reklama

Reklama

Reklama