Reklama

Reklama

Walczykiewicz i Łubniewski zwyciężyli w regatach kajakarskich w Poznaniu

Kajakarka KTW Kalisz Marta Walczykiewicz i kanadyjkarz Piasta Człuchów Michał Łubniewski zwyciężyli w Poznaniu w regatach "Sprinterski Wyścig Mistrzów" na dystansie 200 m. Najlepsi zawodnicy otrzymali premie finansowe.

Zawody rozegrano w trakcie innej dużej imprezy - mistrzostw szkół w wyścigach smoczych łodzi "Dragony 2013", w których startowało blisko 350 uczniów. W ten sposób Polski Związek Kajakowy chciał rozpropagować dyscyplinę wśród młodzieży.

Wyścigi najlepszych polskich kajakarek i kanadyjkarzy miały też po części charakter komercyjny, bowiem dla najlepszych uczestników związek ufundował nagrody. Zwycięzca otrzymał 1500 złotych, pozostali zawodnicy na podium - 1000 i 500 złotych. Jak przyznał drugi na mecie Marcin Grzybowski, po raz pierwszy startował w regatach, w których przyznawano premie finansowe.

Reklama

"Odkąd jestem w reprezentacji, czyli od 2000 roku, po raz pierwszy za miejsce na podium dostanę nagrodę pieniężną. Może nie są to wielkie kwoty, ale zawsze coś. Fajnie, że młodzież, która dziś startowała na Malcie mogła nas obejrzeć, bo generalnie ciężko jest zachęcić młodych ludzie nie tylko do kajakarstwa, ale i ogólnie do sportu" - przyznał kanadyjkarz Posnanii.

W rywalizacji kobiet prymat na 200 metrów nadal dzierży Marta Walczykiewicz, która pokonała m.in. brązową medalistkę IO w Londynie Karolinę Naję.

"Czy jest to bieg pokazowy, czy mistrzostwa świata, zawsze dajemy z siebie wszystko. Tak było również dzisiaj. Pogoda specjalnie nie dopisała, aczkolwiek ja bardzo lubię startować w takich warunkach"" - stwierdziła kajakarka z Kalisza.

Decyzją sztabu szkoleniowego w zawodach nie wzięła udziału reprezentacja kajakarzy.

Poznań od najbliższego piątku będzie gospodarzem trzeciej eliminacji Pucharu Świata w kajakarstwie.

wyniki:

C1 mężczyzn 200 m

1. Michał Łubniewski (Piast Człuchów)

2. Marcin Grzybowski (Posnania)

3. Mariusz Ruczyński (AZS AWF Poznań)

K1 kobiet 200 m

1. Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz)

2. Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

3. Agnieszka Kowalczyk (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama