Reklama

Reklama

Vendee Globe. Yannick Bestaven oficjalnym zwycięzcą

Y​annick Bestaven ("Maitre Coq IV") został zwycięzcą wokółziemskich regat samotników Vendee Globe. Francuski żeglarz nie dotarł pierwszy do mety w Les Sables d'Ollone, ale wygraną zapewniła mu bonifikata czasowa za udział w akcji ratunkowej.

Przed Bestavenem na mecie zameldowało się dwóch innych Francuzów - Charlie Dalin (Apivia) i Louis Burton (Bureau Vallee 2). Od czasu 48-latka odjęto jednak 10 godzin i 15 minut za udział w akcji ratowniczej innego uczestnika Francuza Kevina Escoffiera, która miała miejsce pod koniec listopada u wybrzeży Afryki Południowej.

Reklama

- Czuję się jakbym śnił na jawie, miał halucynacje. Przeszliśmy drogę od totalnej samotności do świętowania w świetle jupiterów i tych ludzi, którzy są tu mimo obecnych okoliczności. Spełniło się moje dziecięce marzenie - powiedział zwycięzca.

Oficjalny rezultat Bestavena to 80 dni 3 godziny 44 minuty i 46 sekund. Co oznacza, że był szybszy od Dalina o 2 godziny, 31 minut i 1 sekundę.

Rekord odbywających się co cztery lata regat należy do Francuza Armela Le Cleac'ha, który na przełomie 2016 i 2017 roku opłynął Ziemię w czasie 74 dni 3 godzin i 35 minut.

Dowiedz się więcej na temat: Vendee Globe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje