Reklama

Reklama

Uniwersjada. Drużyna strzelczyń ze złotym medalem w karabinie pneumatycznym 10 m

Pierwszy medal dla polskiej reprezentacji w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu i to od razu złoty! Drużyna strzelczyń Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska wygrała w konkurencji karabin pneumatyczny 10 metrów.

Polki od początku solidnie strzelały i plasowały się w czołówce. Gdy na strzelnicę wchodziła Stankiewicz, najlepsza i najbardziej doświadczona w ekipie, wydawało się, że walczą o brąz. Studentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy strzelała jednak wyśmienicie, zajęła czwarte miejsce w kwalifikacjach do finału indywidualnie, a przy okazji wciągnęła polski zespół na najwyższy stopień podium w klasyfikacji drużynowej.

- Jest dobre światło, dobra atmosfera, fajni trenerzy, więc są warunki, by dobrze strzelać. Konkurencja była mocna, bo są tutaj zawodniczki, które górują na Pucharach Świata i mistrzostwach świata - mówiła Stankiewicz.

Reklama

Trenerka polskiej drużyny Jolanta Samulewicz przyznała, że Polki należały do faworytek rywalizacji. - Myślę, że można było stawiać, że dziewczyny są w stanie zdobyć medal. Aneta pociągnęła całą drużynę do góry, a dziewczyny wcześniej dały solidną podstawę do tego i udało się - powiedziała Samulewicz.

O godz. 14.30 rozpocznie się finał w rywalizacji indywidualnej. W gronie ośmiu najlepszych strzelczyń wystąpi w nim Stankiewicz.

Udział reprezentantów Polski w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest Grupa Lotos SA.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy