Reklama

Reklama

Ubiegłoroczni finaliści Denver Broncos bez trenera

Trener John Fox rozstał się za porozumieniem stron z Denver Broncos. W poprzednim sezonie jego podopieczni dotarli do finału NFL. W obecnych rozgrywkach odpadli po ćwierćfinałowej porażce z Indianapolis Colts 13:24.

Menedżer generalny klubu John Elway w wydanym oświadczeniu poinformował, że spotkał się z Foksem w poniedziałek, dzień po wyeliminowaniu z fazy play-off. "Podczas naszej otwartej i szczerej rozmowy uznaliśmy, że najlepszym rozwiązanie będzie zmiana szkoleniowca" - napisał.

Fox prowadził zespół od 2011 roku. Zawodnicy Broncos w tym czasie wygrali 46 z 64 spotkań, głównie dzięki znakomitego rozgrywającemu Peytonowi Manningowi. W poprzednich rozgrywkach dotarli do finału NFL, ale główne trofeum - Super Bowl - zdobyła drużyna Seattle Seahawks wygrywając 43:8.

Reklama

Fox wcześniej był głównym szkoleniowcem Carolina Panthers (2002-2010). Do finale rozgrywek awansował z tym klubem w 2004 roku, ale lepsi okazali się wówczas futboliści New England Patriots.

W obecnym sezonie w najlepszej czwórce NFL są: Indianapolis Colts, Green Bay Packers, Seattle Seahawks i New England Patriots. Do play-off nie zakwalifikowała się znów drużyna Oakland Raiders, w której występuje Sebastian Janikowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama