Reklama

Reklama

Turniej hokeistów na trawie: Polska - Irlandia 0-4

Polscy hokeiści na trawie przegrali w argentyńskim Quilmes z Irlandią 0-4 (0-0) w ćwierćfinale turnieju Champions Challenge I. Podopieczni Karola Śnieżka zagrają o miejsca 5-8.

Polacy po wtorkowym, nieoczekiwanym zwycięstwie w fazie grupowej nad wyżej notowaną Koreą Południową (5-4), w walce o półfinał nie sprostali Irlandczykom, tracą wszystkie bramki w drugiej połowie. Jeszcze na początku drugiej odsłony biało-czerwoni mieli okazję do zdobycia gola, ale kapitan Dariusz Rachwalski posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Później dominowali już hokeiści z Zielonej Wyspy.

Polacy rywalizować będą o lokaty 5-8. W sobotę ich rywalem będzie przegrany ostatniego ćwierćfinału, w którym Argentyna zmierzy się z Kanadą.

Champions Challenge I to zawody będące bezpośrednim zapleczem dla prestiżowego Champions Trophy, w którym występują najlepsze reprezentacje świata. Awans do niego uzyska tylko zwycięzca turnieju w Argentynie, w którym reprezentacje walczą również o punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja.

Reklama

Wyniki ćwierćfinałów:

Malezja - RPA 4-1 (1-0)

Korea Płd. - Japonia 3-2 (1-1)

Irlandia - Polska 4-0 (0-0)

Bramki: Michael Watt (45.), Conort Harte (50., 54., obie kr. róg), Shane O Donoghue (63.).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama