Reklama

Reklama

Trzy remisy polskich hokeistek na trawie w meczach z Francją

Polskie hokeistki na trawie trzykrotnie zremisowały z Francją (po 1:1) w meczach towarzyskich rozegranych w Wattignies. Selekcjoner reprezentacji Maciej Wrzesiński przyznał, że przynajmniej dwa z tych spotkań powinny zakończyć się zwycięstwami jego zespołu.


Wszystkie trzy sparingi zakończyły taki samymi wynikami, ale jak powiedział PAP szkoleniowiec, nie odzwierciedlają one przebiegu spotkań.

"W pierwszym meczu mieliśmy dziewięć krótkich rogów przy jednym Francuzek. Ponad 30 razy byliśmy w półkolu strzałowym, rywalki tylko 10. W drugim meczu mieliśmy, nie boję się użyć tego słowa, miażdżącą przewagę. Niestety mieliśmy problem z wykorzystywaniem sytuacji i to jest w tej chwili nasz największy mankament. Nad tym musimy jeszcze popracować. Jestem jednak pozytywnie zaskoczony postawą dziewczyn. Do Francji zabrałem doświadczone zawodniczki, ale też chciałem sprawdzić nowe" - wyjaśnił Wrzesiński.

Dla żeńskiej reprezentacji ten rok jest bardzo spokojny, bowiem nie czeka jej żadna ważna impreza międzynarodowa. Dopiero na przełomie lutego i marca przyszłego roku wystąpi w turnieju drugiej rundy Ligi Światowej, która jest jednocześnie etapem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio.

"Teraz mamy dłuższą przerwę, w sierpniu spotkamy się w Wałczu na dłuższe zgrupowanie, a potem wyjedziemy na kilka sparingów do Utrechtu" - wyjaśnił.

Wrzesiński kadrę objął pod koniec marca, zastępując na stanowisku selekcjonera Krzysztofa Rachwalskiego. Praca z reprezentacją nie jest dla niego nowością, bowiem od 2011 roku był asystentem poprzedniego szkoleniowca.

"Dlatego jest mi łatwiej, niż innemu trenerowi, który by przyszedł z zewnątrz. Znam dobrze te dziewczyny, wiedziałem, czego mogę się spodziewać. Na początku było trochę więcej stresu, bo na pewno odpowiedzialność jest większa. Powoli się wdrażam, myślę, że będzie ok" - podsumował.

Wyniki sparingów:

Francja - Polska 1:1 (0:0)
Bramka dla Polski: Marlena Rybacha (49-krótki róg)

Francja - Polska 1:1 (1:0)
Bramka dla Polski: Sandra Tatarczuk (56-krótki róg)

Francja - Polska 1:1 (0:1)
Bramka dla Polski: Wiktoria Błaszyk (36)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje