Reklama

Reklama

Triathlon Zimowy w Warszawie: Dominowali zawodowi kolarze

Zawodowi kolarze dominowali w XXII Triathlonie Zimowym na warszawskich Stegnach. Najszybciej z biegiem przełajowym (2,1 km), jazdą na łyżwach (2,4 km) i na rowerze (12,6 km), a także z mrozem uporali się Robert Banach i Agnieszka Zych. Wystartowało 150 osób.

W rywalizacji drużynowej pierwsze miejsce zajął team Mostostal Puławy w składzie: Michał Podlaski, Bartosz Chojnacki i Robert Świecak.

Rok temu triumfował brat Roberta Banacha - Bartosz (obaj Mróz Active Jet Gdańsk), który w sobotę był trzeci. Rozdzielił ich Podlaski, a tuż za podium uplasował się zwycięzca sprzed dwóch lat Mikołaj Luft z Warszawy. W roku 2009 odniósł największy sukces w karierze - w Austrii zdobył srebrny medal mistrzostw świata w zimowym triathlonie w kategorii młodzieżowej do 24 lat.

- Nie wiem, co by było, gdybym w wieku 14 lat nie złamał nogi zjeżdżając na sankach. Po zdjęciu gipsu lekarz zalecił mi jazdę na dwóch kółkach jako element rehabilitacji. Wówczas, a było to w 1992 roku, tata kupił mi rower i tak się zaczęła moja przygoda ze sportem - powiedział Robert Banach.

Reklama

- Dzięki niemu także stałem się pasjonatem tej dyscypliny. Jeszcze w tym samym, niby pechowym 1992 roku, pojechaliśmy do Warszawy na zawody Pucharu Polski w kolarstwie górskim. Ja zwyciężyłem wśród dzieci do lat siedmiu, a starszy ode mnie o niespełna osiem lat brat był dziewiąty - dodał Bartosz Banach, student Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Sopocie (kierunek fizjoterapia).

33-letnia Agnieszka Zych (BSA Pro Tour Speleo Team Piaseczno) przyznała, że od wczesnej młodości miała nadmiar energii i ... "nosiło ją".

- Gdy w szkole niektóre koleżanki unikały lekcji wychowania fizycznego, aby się nie męczyć, nie pocić, u mnie było na odwrót. Szukałam więc takiego sportu, aby można było się maksymalnie wyżyć. Przez osiem lat startowałam w rajdach ekstremalnych, biorąc też udział w mistrzostwach świata. Pasjonowały mnie również kolarskie maratony górskie. Ja po prostu uwielbiam wysiłek - zaznaczyła absolwentka warszawskiej AWF, instruktorka fitness.

W 2009 roku zwyciężyła w XX Triathlonie Zimowym Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, po czym wzięła urlop macierzyński (14 miesięcy ma Aurelia) i w sobotę powróciła z powodzeniem na Tor Łyżwiarski Stegny.

Wyniki XXII Triathlonu Zimowego Stegny 2011

(bieg przełajowy 2,1 km, jazda na łyżwach 2,4 km i rowerze 12,6 km):

-

kobiety

1. Agnieszka Zych (BSA Pro Tour Speleo Team Piaseczno) 59.15

2. Maja Busma (Legionowo) 1:00.59

3. Magdalena Chmielewska (Józefów) 1:03.27

-

mężczyźni

1. Robert Banach (Mróz Active Jet Gdańsk) 43.23

2. Michał Podlaski (Mostostal Puławy) 44.01

3. Bartosz Banach (Mróz Active Jet Gdańsk) 44.03

4. Mikołaj Luft (Warszawa) 47.31

5. Wojciech Łachut (SSR Tempo Mława) 47.48

6. Piotr Łobodziński (AZS Uniwersytet Warszawski) 48.35

-

drużynowo

1. Mostostal Puławy 39.05

(Michał Podlaski, Bartosz Chojnacki i Robert Świecak)

2. TN Biegówki Team Warszawa 40.45

(Mikołaj Luft, Piotr Szrajner, Dariusz Kołakowski)

3. TTC Jade Toruń 42.07

(Radosław Gołębiewski, Michał Jackowiak, Janusz Ziółkowski)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy