Reklama

Reklama

Tragiczny wypadek podczas rajdowych mistrzostw Finlandii

W trakcie rajdowych mistrzostw Finlandii samochód wypadł z trasy i uderzył w strefę widzów. Zginęła jedna osoba z publiczności. Poprzednio wypadek z udziałem widzów zdarzył się w Finlandii w 1999 roku.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w Seinajoki na zachodzie kraju podczas pierwszego odcinka specjalnego zawodów. Kierowca samochodu został odwieziony do szpitala. Piątkowa rywalizacja została przerwana.

Według podanych w piątek i sobotę informacji lokalnego dziennika "Ikka" samochód jechał z prędkością ok. 120 km/h, gdy uderzył w kamień, wypadł z trasy i uderzył w strefę przeznaczoną dla widzów. Na miejscu było około 100 osób.

Jak podali organizatorzy rajdu, wypadek jest badany wspólnie z policją.

Reklama

W mediach podkreśla się, że w Finlandii miejsca dla widzów podczas wyścigów rajdowych są zazwyczaj bezpieczne, a do wypadków z udziałem publiczności dochodzi rzadko.

Podobne zdarzenie miało miejsce w 1996 roku podczas Rajdu Finlandii w Jyvaskyla. Zginęła wtedy jedna osoba, a wiele zostało rannych. Przypomina się również, że w 1999 roku podczas zawodów rajdowych śmierć poniosła jedna osoba uderzona kołem oderwanym od samochodu.

Rajd w Seinajoki jest piątą rundą samochodowych mistrzostw Finlandii, które w tym roku składają się z siedmiu etapów - trzech zimowych oraz czterech organizowanych latem i jesienią.

Zaplanowane na sobotę wyścigi Seinajoki mają się odbywać zgodnie z planem.

Z Helsinek Przemysław Molik

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy