Reklama

Reklama

Tour Championship: Ronnie O'Sullivan wygrał 36. turniej rankingowy

Ronnie O'Sullivan jest już legendą snookera. 43-letni Anglik w niedzielę dopisał kolejny rozdział swojej wielkiej kariery. Wygrał 36. turniej rankingowy, zrównując się z inną legendą tego sportu Szkotem Stephenem Hendrym!

W tym momencie O'Sullivan i Hendry są więc obaj na czele listy wszech czasów, z tym, że ten drugi już nie gra czynnie w snookera i nie poprawi swoich osiągnięć.

Anglik w niedzielnym finale Tour Championship, rozgrywanych w walijskim Llandudno, pokonał Australijczyka Neila Robertsona 13-11.

Dzięki wygranemu finałowi zawodnik o pseudonimie "Rakieta" został też ponownie numerem jeden w rankingu. Wyprzedził swojego rodaka Marka Selby'ego. Ostatni raz O'Sullivan na szczycie był dziewięć lat temu. Poprzednio starszym zawodnikiem na czele snookerowego rankingu był w 1983 roku Walijczyk Ray Reardon, który wtedy miał 50 lat.

Reklama

Finałowe spotkanie Tour Championship było wyrównane. Po pierwszej sesji prowadził O'Sullivan 5-3, ale po drugiej był już remis 8-8. W końcówce "Rakieta" odskoczyła na 12-10, Robertson jeszcze uratował się w 23. framie, ale ostatnie słowo należało do Anglika.

O'Sullivan za zwycięstwo w Llandudno zarobił 150 tysięcy funtów.

Pawo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL