Tour Championship: Ronnie O'Sullivan wygrał 36. turniej rankingowy

Ronnie O'Sullivan jest już legendą snookera. 43-letni Anglik w niedzielę dopisał kolejny rozdział swojej wielkiej kariery. Wygrał 36. turniej rankingowy, zrównując się z inną legendą tego sportu Szkotem Stephenem Hendrym!

W tym momencie O'Sullivan i Hendry są więc obaj na czele listy wszech czasów, z tym, że ten drugi już nie gra czynnie w snookera i nie poprawi swoich osiągnięć.

Reklama

Anglik w niedzielnym finale Tour Championship, rozgrywanych w walijskim Llandudno, pokonał Australijczyka Neila Robertsona 13-11.

Dzięki wygranemu finałowi zawodnik o pseudonimie "Rakieta" został też ponownie numerem jeden w rankingu. Wyprzedził swojego rodaka Marka Selby'ego. Ostatni raz O'Sullivan na szczycie był dziewięć lat temu. Poprzednio starszym zawodnikiem na czele snookerowego rankingu był w 1983 roku Walijczyk Ray Reardon, który wtedy miał 50 lat.

Finałowe spotkanie Tour Championship było wyrównane. Po pierwszej sesji prowadził O'Sullivan 5-3, ale po drugiej był już remis 8-8. W końcówce "Rakieta" odskoczyła na 12-10, Robertson jeszcze uratował się w 23. framie, ale ostatnie słowo należało do Anglika.

O'Sullivan za zwycięstwo w Llandudno zarobił 150 tysięcy funtów.

Pawo

Dowiedz się więcej na temat: Ronnie O'Sullivan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje