Reklama

Reklama

Tokio - premier Japonii oficjalnie otworzył olimpijski stadion

Premier Japonii Shinzo Abe oficjalnie otworzył Stadion Narodowy, który będzie główną areną zmagań przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Budowa, na którą wydano blisko półtora miliarda dolarów, zakończyła się bez opóźnień, choć pojawiały się problemy.

Pierwszy projekt przebudowy został odrzucony, ponieważ opinia publiczna nie chciała zgodzić się na tak duże wydatki. W efekcie prace rozpoczęły się dopiero w grudniu 2016 roku.

- Jestem świadomy, że pojawiło się wiele przeszkód przy budowie tego Stadionu Narodowego, który będzie symbolem igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2020 roku. W trakcie zmienił się projekt. Ukończenie budowy to efekt ciężkiej pracy i podejścia "wszystko dla Japonii". Dzięki temu dziś możemy świętować - powiedział szef japońskiego rządu.

W niedzielnej ceremonii wzięła udział tylko niewielka liczba zaproszonych gości. Pierwsze publiczne wydarzenie na stadionie zaplanowano na 21 grudnia.

Reklama

Obiekt w stolicy Japonii, na którym 24 lipca odbędzie się ceremonia otwarcia, może pomieścić 68 tysięcy kibiców. Później na tej arenie będą odbywać się mecze piłkarskie oraz zawody lekkoatletyczne, a na 9 sierpnia zaplanowana jest ceremonia zamknięcia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje