Reklama

Reklama

Tokio 2020. Wcześniejszy początek zawodów w triathlonie, aby uniknąć upałów

Nie o godz. 10, jak pierwotnie planowano, ale już o 8 rano, aby uniknąć upałów, rozpoczną się zawody triathlonowe podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku - poinformowali organizatorzy.

Rywalizacja w triathlonie (pływanie, jazda na rowerze, bieg) odbywać się będzie na dużej sztucznej wyspie o nazwie Odaiba w Zatoce Tokijskiej. Walka o medale zacznie się wcześnie rano, zresztą podobnie jak w biegu maratońskim.

W Japonii notowana jest obecnie fala rekordowych upałów. Wysokie temperatury, które utrzymywały się w kraju przez dwa tygodnie, zostały uznane przez państwowe służby meteorologiczne za katastrofę naturalną. 23 lipca w mieście Kumagaya w pobliżu Tokio termometry wskazały 41,1 stopni Celsjusza – najwyższą temperaturę w historii pomiarów w Japonii. Z powodu upałów zmarło 116 osób.

Reklama

Igrzyska w 1964 roku w Tokio rozgrywane były w chłodniejszym październiku. Zmagania olimpijskie w 2020 zaplanowane są na przełomie lipca i sierpnia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy