Reklama

Reklama

Tokio 2020. Tiger Woods wystąpi w igrzyskach olimpijskich?

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach ma nadzieję zobaczyć w czasie przyszłorocznych igrzysk w Tokio golfistę Tigera Woodsa. Niemiec pogratulował Amerykaninowi zwycięstwa w wielkoszlemowym turnieju US Masters w Auguście.

W niedzielę 43-letni Woods zdobył 15. tytuł w zawodach tej rangi, a pierwszy od 2008 roku. Na polu Magnolia Lane, gdzie w 1997 roku zaczęła się jego wielka kariera, najlepszy okazał się po raz piąty.

"Gratulacje! Co za powrót! Teraz skoncentruj się na tym, żeby uzyskać kwalifikację do Tokio 2020. Mam nadzieję cię tam zobaczyć" - napisał Bach na koncie MKOl na Twitterze.

Medale olimpijskie w golfie rozdano przed trzema laty w Rio de Janeiro po raz pierwszy od 1904 roku. Zwyciężyli Koreanka Park Inbee oraz Brytyjczyk Justin Rose, ale wielu najlepszych zawodników odmówiło udziału ze względu na epidemię wirusa Zika.

Reklama

Podstawą kwalifikacji do Tokio będzie ranking olimpijski, oparty na światowym. Jego edycja z czerwca 2020 roku wyłoni po 60 zawodników i zawodniczek, którzy otrzymają zaproszenie do Japonii.

Dowiedz się więcej na temat: tiger woods | Thomas Bach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje