Reklama

Reklama

Tokio 2020. Mahe Drysdale jednak powalczy o kolejny występ i nie kończy kariery

Dwukrotny mistrz olimpijski (2012 i 2016) w wioślarskiej jedynce Mahe Drysdale, mimo pierwszych wątpliwości związanych z udziałem w igrzyskach w Tokio po przełożeniu rywalizacji o rok, podjął wyzwanie i chce kontynuować karierę do olimpiady 2021.

Nowozelandczyk, który w tym roku obchodzić będzie 42. urodziny, miał na początku kwietnia wątpliwości, czy będzie chciał walczyć o kolejny start w igrzyskach. Pisał wówczas: "totalna strata motywacji i pytanie, czy chcę jeszcze być olimpijczykiem?".

Reklama

Teraz zmienił zdanie.

"Wydaje się, że nie wiesz, co masz, dopóki tego nie tracisz. To (decyzja o kontynuacji - PAP), było dość trudne z punktu widzenia psychologii i mentalności. Gdy jednak wróciłem do treningów moje zdrowie psychiczne, które nie było najlepsze, 'wskoczyło' na właściwy tor. Robię to, ponieważ uwielbiam wioślarstwo. To jedyny powód" - powiedział nowozelandzkiej telewizji newshub.com.

Dodał, że ostatnie tygodnie to był czas przemyśleń i refleksji.

"Czuję, że wiosłuję prawie tak dobrze, jak kiedyś. Pod pewnymi względami jest trochę mniej presji, jest natomiast czas na refleksję" - ocenił 41-latek.

Dowiedz się więcej na temat: mahe drysdale | wioślarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje