Reklama

Reklama

Tadeusz "Taddy" Błażusiak Honorowym Ambasadorem Fundacji Sportowcy Dzieciom!

W sobotni wieczór podczas Grand Prix Polski w SuperEnduro na specjalnej konferencji prasowej poinformowano, iż tytułem Honorowego Ambasadora Fundacji Sportowcy Dzieciom wyróżniony został mistrz świata Tadeusz "Taddy" Błażusiak.

Zanim "Taddy" przystąpił do obrony tytułu mistrzowskiego, odśpiewał wraz z dziećmi z gdańskich domów dziecka Mazurka Dąbrowskiego. Mistrzowi podczas hymnu i wciągania pod kopułę Ergo Areny flagi Polski towarzyszyły na scenie dziewczynki i chłopcy z flagą Fundacji Sportowcy Dzieciom. Ponadto duża grupa dzieciaków z trójmiejskich ośrodków rodzinno-opiekuńczych zasiadła na trybunach by głośno dopingować pochodzącego z Nowego Targu zawodnika fabrycznego teamu KTM.

Reklama

Już pierwszy wyścig pokazał, kto jest pięciokrotnym mistrzem świata. Kto i dlaczego jest prawdziwą "żywą legendą" SuperEnduro. Tadeusz Błażusiak na piekielnie trudnym torze upadł bowiem tuż po starcie. Zanim się pozbierał był już ostatni. I z ostatniej pozycji rozpoczął szaloną pogoń za całą stawką. Ergo Arena oszalała.

Każdy mijany zawodnik fetowany był niczym gol piłkarzy z Niemcami. "Taddy" wolno przesuwał się do przodu w klasyfikacji: dziesiąty, siódmy, czwarty, trzeci... Szok, radość, niedowierzanie! Za chwilę był już drugi! Wielka feta... I kiedy wydawało się, że taka kolejność już pozostanie upadł lider, a mistrz Błażusiak objechał go przed samą metą. Pierwszy! Cała Ergo Arena zakołysała się w posadach.

- Dziękujemy Tadeuszowi za wspaniałe emocje. Udowodnił nam wszystkim, że sport to nie tylko rozrywka i zabawa, ale ciężka praca, że dzięki ciężkiej pracy nad sobą i przede wszystkim dla siebie można wygrać nawet na samym finiszu choćby rozpoczynało się jako ostatni z dużą stratą. Dziękujemy Tadkowi, że dostrzegł to nasze zaangażowanie i dołączył do grona Honorowych Ambasadorów - powiedział Dariusz Mróz z Fundacji Sportowcy Dzieciom.

* * *

Fundacja Sportowcy Dzieciom

Pragniemy nieść - i niesiemy - wiele dobrego dla dzieci i młodzieży. Cieszy nas również, że odnajdujemy coraz więcej osób, firm i instytucji, które wspólnie z nami są gotowe poświęcić swój czas i siły na spełnianie dziecięcych marzeń. Jesteśmy organizacją apolityczną.

Dzięki naszemu wsparciu i pomocy najmłodsi mogą uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych oraz poznawać wiele ciekawych osób, które swoją postawą dają przykład, że sport to nie tylko rozrywka, ale także ciężka praca, charakter i rozwój intelektualny.

Nasza działalność ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Poprzez sport pragniemy walczyć o ich dobrą kondycję i prawidłową sylwetkę oraz z uzależnieniem od gier i Internetu, który stał się istotnym i rosnącym problemem społecznym.

Dzieci i młodzież aktywizujemy poprzez ruch i udział w różnych akcjach i projektach. Współpracujemy z największymi postaciami w sportach indywidualnych i zespołowych. Honorowymi Ambasadorami Fundacji są sportowcy reprezentujący wiele dyscyplin sportowych - Mistrzowie Europy, Mistrzowie Olimpijscy i Mistrzowie Świata - m. in:

Kamil Stoch - skoki narciarskie

Leszek Laszkiewicz - hokej

Ewa Chodakowska - fitness

Sebastian Kawa - szybownictwo

Paweł Zatorski - siatkówka

Luiza Złotkowska - łyżwiarstwo szybkie

Adrian Zieliński - podnoszenie ciężarów

Artur Karwowski - skoki spadochronowe

Ewa Pajor - piłka nożna

Izabela Bełcik - siatkówka

Michał Wieczorek - pilot samolotowy

Marek Kolbowicz - wioślarstwo

Maria Depta - karate

Patryk Chojnowski - tenis stołowy

Merab Gabunia - rugby

link: http://www.sportowcydzieciom.pl/pl/

Zapraszamy ponadto do odwiedzin do polubienia profilu Fundacji: https://pl-pl.facebook.com/FundacjaSportowcyDzieciom

Dowiedz się więcej na temat: Tadeusz Błażusiak | fundacja Sportowcy Dzieciom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy