Reklama

Reklama

Szachy. Premier Morawiecki skomentował sukces Jana-Krzysztofa Dudy w Pucharze Świata

"Historyczny sukces naszego rodaka" - napisał we wtorek na Twitterze premier Morawiecki, komentując sukces Jana-Krzysztofa Dudy, który pokonał mistrza świata, Norwega Magnusa Carlsena w półfinale Pucharu Świata w szachach. "Trzymamy kciuki za finał" - dodał premier.

Jan-Krzysztof Duda pokonał po dogrywce mistrza świata Norwega Magnusa Carlsena 2,5-1,5 w półfinale Pucharu Świata w szachach, rozgrywanego w Soczi. Arcymistrz z Wieliczki jako pierwszy Polak w historii zapewnił sobie awans do turnieju kandydatów.

Zwycięstwo skomentował za pośrednictwem Twittera premier Mateusz Morawiecki. "Historyczny sukces naszego Rodaka! Jan-Krzysztof Duda pokonał mistrza świata Norwega Magnusa Carlsena w półfinale Pucharu Świata w szachach. Trzymamy kciuki za finał!" - napisał szef rządu.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Reklama

Jan-Krzysztof Duda zmierzy się z Siergiejem Karjakinem

W finale, którego pierwszą partię zaplanowano na środę, 23-letni Duda (ranking 2738, 18. FIDE) zmierzy się z osiem lat starszym reprezentantem gospodarzy Siergiejem Karjakinem (2757, 14. FIDE), który w drugim półfinale pokonał swojego rodaka Władimira Fiedosiejewa 1,5-0,5. Rosjanin w 2016 roku był przeciwnikiem Carlsena w meczu o mistrzostwo świata. W Nowym Jorku Norweg wygrał wówczas 9-7.

Teraz w meczu o trzecie miejsce Carlsen zagra z Fiedosiejewem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje