Reklama

Reklama

Szablistka Aleksandra Socha: Do igrzysk mam zaplanowany każdy dzień

"Do igrzysk mam zaplanowany każdy dzień" - przyznała szablistka Aleksandra Socha, której wielkim, niespełnionym dotychczas, marzeniem jest medal olimpijski. W Rio de Janeiro powalczy o niego już po raz czwarty.

"Do igrzysk mam zaplanowany każdy dzień. Dokładnie wiem, co każdego dnia będę robić: czy to jest praca w siłowni, czy trening szermierczy, czy praca z psychologiem, czy wreszcie regeneracja, którą również traktuję jak jednostkę treningową" - powiedziała Socha, która wraz z koleżankami z kadry ostatnie dni spędziła na zgrupowaniu w Spale.

W trakcie przygotowań do igrzysk odwiedzi też USA.

"Nie ukrywam, że zamierzam wyjechać do Stanów Zjednoczonych, żaby tam doszlifować formę pod okiem Edwarda Korfantego, z którym zresztą współpracować będę już nie pierwszy raz. To Polak, który prowadzi amerykańską kadrę szablistek i jest niesamowitym szkoleniowcem" - dodała.

Reklama

Zawodniczka AZS AWF Warszawa, która 30 marca skończy 34 lata, już trzykrotnie startowała w igrzyskach, co - jak zwróciła uwagę - świadczy, że przez wiele lat utrzymuje się na wysokim poziomie.

"Wszystkie wspominam miło, ale nie ukrywam, że brakuje mi upragnionego olimpijskiego medalu. Mam medale mistrzostw Europy i świata, a tego jednego brakuje. Mam nadzieję, że teraz to marzenie się spełni" - zaznaczyła.

W Rio de Janeiro czekają ją dwa starty - 8 sierpnia indywidualny, a 13 sierpnia drużynowy. Biało-czerwone po raz pierwsze wystąpią w igrzyskach.

"Prezes Polskiego Związku Szermierczego Adam Konopka porównuje drużynę do sztafety - każda z nas musi dobiec do celu z pałeczką. Każda z nas jest na swój sposób indywidualistką, ale w drużynie musimy współpracować i fajnie nam to wychodzi. Wspieramy się zgodnie z zasadą, że jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Jesteśmy na tyle pozytywnie nastawione, że może będziemy w stanie nawet wygrać te igrzyska" - oznajmiła.

Jak powiedziała, z miasta tegorocznych igrzysk wspomnienia ma przyjemne.

"Byłam już w Rio w 2011 roku. Były to Igrzyska Wojskowe. Wygrałam te zawody indywidualnie, jak i drużynowo. Mam zatem +złote+ wspomnienia z tego pięknego miejsca. Wiem, jak się tam zdobywa medale i mam nadzieję, że będzie powtórka" - podsumowała Socha. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje