Reklama

Reklama

Superliga tenisa stołowego: Dekorglas zagra w finale z Dartom Bogorią

​Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo awansowali do finału play-off superligi. W niedzielę w rewanżowym meczu półfinałowym pokonali u siebie broniący tytułu Sokołów SA Jarosław 3-1. O złoto będą rywalizowali z grodziską Dartom Bogorią.

Reklama

Pierwsze spotkanie, rozegrane w minioną środę w Jarosławiu, zakończyło się wygraną drużyny z Podkarpacia 3:1. W niedzielnym rewanżu lepsi okazali się pingpongiści Dekorglassu, którzy we własnej hali zwyciężyli również 3-1.

Reklama

W obu spotkaniach rywalizujące zespoły wygrały po tyle samo setów (15:15), więc o awansie zdecydowały tzw. małe punkty, czyli suma zwycięskich piłek. Działdowianie mieli o cztery wygrane akcje więcej (288:284).

Zawodnicy z Jarosławia zakończyli sezon na trzecim miejscu, zdobywając brązowe medale.

Mecz w Działdowie rozpoczął się od dwóch zwycięstw gospodarzy. Grający trener Dekorglassu Jiři Vrablik pokonał Pawła Chmiela, a Jakub Dyjas wygrał z urodzonym w Chinach i reprezentującym Ukrainę Kou Leiem. Oba pojedynki zakończyły się wynikiem 3:1.

Potem punkt dla zespołu z Jarosławia zdobył mistrz Indii Sathiyan Gnanasekaran, zwyciężając w czterech setach Chorwata Andreja Gacinę.

O zwycięstwie w meczu i awansie działdowian przesądziła świetna gra Vrablika, który pokonał Kou Leia 2:0.

- Można powiedzieć, że Vrablik był bohaterem tego spotkania, nie ujmując oczywiście niczego Kubie Dyjasowi. Zdobył dwa punkty, wygrywając dość wysoko w decydującym pojedynku - powiedział prezes Dekorglasuu Ferdynand Chojnowski.

Dla działdowian będzie to trzeci finał w historii klubu. Jak dotąd Dekorglass nie zdobył jeszcze tytułu drużynowego mistrza Polski. Ma natomiast w dorobku dwa srebrne i cztery brązowe medale.

Wcześniej awans do finału play-off superligi zapewniła sobie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, która w dwumeczu z AZS-em AWFiS-em Baltą przegrała najpierw w Gdańsku 2-3, ale w ostatni piątek triumfowała u siebie 3-0.

W ostatnich latach złoty medal w superlidze zdobywały na zmianę Dartom Bogoria i Sokołów SA, grający wcześniej pod szyldem Kolping Frac.

Przed rokiem z powodu koronawirusa zakończono rozgrywki i rozdano medale jeszcze przed rozpoczęciem fazy play-off superligi. Tytuł zdobył wtedy zajmujący pierwsze miejsce w tabeli Kolping Frac Jarosław, srebro Dartom Bogoria, a brąz Dekorglass.

Wynik drugiego meczu półfinału:

Dekorglass Działdowo - Sokołów SA Jarosław 3-1 

Jiři Vrablik - Paweł Chmiel 3:1 

Jakub Dyjas - Kou Lei 3:1 

Andrej Gacina - Sathiyan Gnanasekaran 1:3 

Jiři Vrablik - Kou Lei 2:0

Autor: Marcin Boguszewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama