Strzegom Horse Trial: Zwycięstwo Francji w Pucharze Narodów, Polska czwarta

Polska zajęła czwarte miejsce w zawodach Pucharu Narodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego - Lotto Strzegom Horse Trials. Zwyciężyła Francja przed Wielką Brytanią i Włochami. Rywalizowało siedem reprezentacji narodowych.

Podczas niedzielnych skoków przez przeszkody Polakom nie udało się utrzymać trzeciej lokaty po sobotnim crossie.

Klasyfikację indywidualną wygrał Japończyk Yoshiaki Oiwa na koniu Calle 44. Na drugie z piątego miejsca awansował Francuz Christopher Six na Totem de Bracev. Trzecia lokata stała się udziałem Brytyjczyka Williama Oakdena na Coolev Ramiro.

Najlepszym w ekipie gospodarzy okazał się Mateusz Kiempa (Coval Biały Bór) na Lassban Radovix, który uplasował się na 11. miejscu.

Strzegomska rywalizacja w Pucharze Narodów w WKKW, była jednocześnie pierwszym testem formatu olimpijskiego, który ma obowiązywać na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. W konkursie drużynowym wystartuje trzech, a nie czterech jak dotychczas jeźdźców z każdego kraju, a ich łączny wynik będzie wliczony do klasyfikacji zespołu.

Strzegom był w tym roku trzecim po włoskim Vairano i brytyjskim Houghton Hall organizatorem pucharowego współzawodnictwa. Kolejne zawody z tego cyklu, to: The Plains (USA), Le Haras du Pin (Francja), Millstreet (Irlandia), Waregem (Belgia) i Boekelo (Holandia), gdzie 14 października będzie znany triumfator zmagań w WKKW.

Podczas czterech dni zawodów Lotto Strzegom Horse Trials, rozegrano łącznie 10 krajowych i międzynarodowych konkursów, w których startowało ponad 280 zawodników i ponad 300 koni.