Reklama

Reklama

Soundbar Samsung HW-N650: Idealne warunki do oglądania rozgrywek

Mecze piłkarskie najlepiej przeżywać na stadionie. Nie oznacza to jednak, że sporej części emocji z trybun nie da się przenieść do swojego domu. Kluczowe są w tym odpowiedni obraz oraz... dźwięk.

Telewizor do sportowych emocji

Tegoroczny mundial to nie było dla Polaków sportowe święto, a jedną z niewielu przyjemności było to, że   niektóre mecze mogliśmy oglądać już w rozdzielczości 4K choćby na takich telewizorach jak Samsung QLED Q7F. Oznacza to, że na zgodnym z tym formatem kilkudziesięciocalowym telewizorze ujrzymy dosłownie każdy szczegół. Pisząc "każdy" mamy na myśli pojedyncze źdźbła trawy i nawet najmniejsze grymasy na twarzach piłkarzy, które ujrzymy na zbliżeniach. Do tego dochodzą realistycznie odwzorowane kolory, które za sprawą technologii HDR (High Dynamic Range) nareszcie są "jak prawdziwe".

Reklama

Nie tylko obraz! Soundbar - idealna jakość dźwięku

Do "pełnego zanurzenia" w rozgrywanym, kilka tysięcy kilometrów dalej, meczu konieczne są również właściwe wrażenia dźwiękowe. Te zapewni soundbar - specjalny rodzaj głośnika, który podłączony do telewizora jest w stanie faktycznie wypełnić pomieszczenie dźwiękiem.

W czasie  wielu rozgrywek sportowych urządzenie to posłuży nie tylko do zwiększenia poziomu głośności. Komentarz ekspertów będzie wyraźniejszy i lepiej odseparowany od tła złożonego z kibicowskich przyśpiewek, okrzyków samych piłkarzy i innych stadionowych odgłosów. Ponadto sam dźwięk będzie przestrzenny - zupełnie jak w kinie domowym.

Soundbar - otocz się dźwiękiem

Nowoczesne soundbary mogą emitować dźwięk w sposób dookólny, zgodny ze standardem 5.1. Część urządzeń, takich jak choćby soundbar Samsung N650, wyposażono w osobny, bezprzewodowy subwoofer odpowiedzialny za generowanie niskich tonów. Takie rozwiązanie sprawia, że dźwięki są "głębsze" i będą docierać do naszych uszu nie tylko z kierunku telewizora, ale również "zza pleców". W końcu tylne trybuny też się bawią - poczujecie to na własnej skórze angażując w doping jego 360W mocy!

Nie są to jedyne powody, dla których soundbary od kilku już lat cieszą się coraz to większą popularnością. Ich wielką zaletą są dość kompaktowe rozmiary, możliwość umieszczenia pod odbiornikiem lub na ścianie oraz łatwość podłączenia. Połączymy soundbar nawet ze starszym telewizorem przy użyciu złącza optycznego lub HDMI. W przypadku soundbara Samsung N650 możliwa jest nawet bezprzewodowa łączność z wieloma ekranami tego samego producenta.

Soundbar - nie tylko do oglądania telewizji

Bez kabla obejdzie się także wykorzystanie listwy dźwiękowej w charakterze głośnika Bluetooth. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby soundbar stał się głównym odtwarzaczem muzyki w domu - i to nie tylko w przerwie meczu. Bez problemu "dogada" się on ze smartfonem lub tabletem, tym samym ulubiona playlista ze Spotify lub wideo z YouTube'a wreszcie zabrzmią jak należy. Co ciekawe, soundbar Samsung N650 może stać się bazą dla większego zestawu dźwiękowego - wystarczy połączyć go z kompatybilnymi głośnikami, które będą spełniały funkcje tylnych głośników satelitarnych. 

Zalety posiadania soundbar docenią też kinomani, nałogowi pochłaniacze seriali na Netfliksie i gracze. Z myślą o tych ostatnich opracowano nawet specjalny tryb odtwarzania dźwięku dostępny w modelu Samsung N650.

Soundbar - słyszysz więcej

Dźwięk nie jest aż tak ważny, jak obraz? Powiedzcie to piłkarzom, dla których gwizdek sędziego jest często “być albo nie być" na najważniejszej futbolowej imprezie. Dzięki soundbarowi usłyszycie go wraz zawodnikiem. Podobnie jak daleki strzał - niekoniecznie futbolówką - oddany w stronę bohatera filmu,a także rzeczy, o których szepczą drugoplanowe postaci w serialu i skradającego się za naszymi plecami przeciwnika w ulubionej grze akcji. Różnicę naprawdę  jest duża - dźwięk jest bardziej dynamiczny i mocniejszy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje