Reklama

Reklama

Soćko i Litwinka Cmilyte na czele

Monika Soćko utrzymała pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej po ośmiu rundach 11. szachowych mistrzostw Europy w chorwackiej Rijece. Druga jest Litwinka Viktorija Cmilyte. Obie mają po 6,5 punktu i zagrają ze sobą w poniedziałek.

W niedzielę 32-letnia Soćko (Wasko-HetMaN Szopienice Katowice) toczyła ciężki bój ze starszą o 15 lat Szwedką Pią Cramling, która ma o 58 punktów wyższy ranking FIDE od mistrzyni Polski. Partia zakończyła się remisem.

Reklama

Natomiast Cmilyte pokonała pochodzącą z Gruzji reprezentantkę Szkocji Ketevan Arakhamię-Grant i zrównała się punktami z Soćko. Za nimi jest osiem szachistek mających po 6 punktów.

Do czołowej dziesiątki zbliżyła się brązowa medalistka mistrzostw Polski Jolanta Zawadzka (KSz Polonia Wrocław), która awansowała na 13. miejsce z dorobkiem 5,5 pkt.

W turnieju mężczyzn, najlepszym zawodnikiem z polskiej ekipy jest Bartłomiej Macieja (KSz Polonia Warszawa), plasujący się na 17. pozycji (6 pkt). Po ośmiu rundach prowadzi Gruzin Baadur Jobawa (7 pkt).

Mistrzostwa Europy są dla kobiet kwalifikacją do grudniowych mistrzostw świata, a dla mężczyzn - do przyszłorocznego turnieju Pucharu Świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje