Reklama

Reklama

Słynna węgierska kajakarka Gabriella Szabo kończy karierę

Węgierka Gabriella Szabo, wielokrotna złota medalistka olimpijska, mistrzostw świata i Europy w kajakarstwie, ogłosiła zakończenie kariery. Jej decyzja ma związek z odłożeniem o rok igrzysk w Tokio, co było skutkiem pandemii koronawirusa.

W wywiadzie dla miejscowej agencji prasowej MTI 33-letnia zawodniczka przyznała, że przełożenie olimpijskiej rywalizacji na 2021 roku dramatycznie wpłynęło na jej życie sportowe.

W igrzyskach wygrała konkurencję K-4 w Londynie i Rio de Janeiro oraz była najlepsza w K-2 w 2016 roku. Za każdym razem startowała razem z Danutą Kozak, która po urodzeniu córki w 2017 roku ciągle jest aktywna sportowo. Wszystkie sukcesy Szabo odniosła na dystansie 500 m.

giel/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama