Reklama

Reklama

Skate America. Vincent Zhou triumfuje, polska para szósta na półmetku zawodów

Amerykański łyżwiarz figurowy Vincent Zhou zwyciężył w konkurencji solistów w zawodach Skate America odbywających się w Las Vegas - zmagania te otwierają cykl Grand Prix ISU. Na szóstej pozycji na półmetku rywalizacji jest polska para taneczna Natalia Kaliszek - Maksym Spodyriew.

Kończący w niedzielę 21 lat Zhou, szósty zawodnik ostatnich igrzysk w Pjongczangu, z łączną notą 295,56 pkt wyprzedził Japończyka Shomę Uno - 270,68 oraz trzykrotnego mistrza globu, swojego rodaka Nathana Chena - 269,37.

W parach najlepsi okazali się Rosjanie Jewgenia Tarasowa i Władimir Morozow. Czwarty duet olimpijskich zmagań w 2018 roku, który ma w dorobku dwa tytuły wicemistrzów świata i dwa złota mistrzostw Europy, osiągnął wynik 222,50 pkt. Na drugiej pozycji uplasowali się Japończycy Riku Miura i Ryuichi Kihara - 208,20, a na trzeciej Rosjanie Aleksandra Bojkowa i Dmitrij Kozłowski - 205,53.

Reklama

Skate America. Polska para nieco poza podium w połowie rywalizacji

Na szóstej pozycji po programie krótkim par tanecznych są Kaliszek i Spodyriew. Ich nota to 65,30. Prowadzą wicemistrzowie globu, Amerykanie Madison Hubbell i Zachary Donohue - 83,58.

Wśród 12 solistek, które uczestniczą w zawodach jest Jekaterina Kurakowa. Reprezentantka Polski, która niedawno wywalczyła przepustkę do startu w igrzyskach w Pekinie, po programie krótkim zajmuje 11. pozycję. Jej ocena to 61,36 pkt. Prowadzi brązowa medalistka ostatnich mistrzostw świata Rosjanka Aleksandra Trusowa - 77,69.

Program dowolny, podobnie jak w tańcach, zaplanowano na niedzielę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje