Reklama

Reklama

Siczenikowa i Napłoszek najlepsi w łuczniczym Memoriale Ireny Szydłowskiej

Ukrainka Lidia Siczenikowa i Sławomir Napłoszek (SŁ Marymont Warszawa) zajęli w stolicy pierwsze miejsce w rywalizacji w łukach klasycznych XXXI Memoriału Ireny Szydłowskiej. Startowało 176 zawodniczek i zawodników z Białorusi, Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski.

W finale Napłoszek pokonał 6:0 ubiegłorocznego triumfatora Piotra Nowaka (Karima Prząsław), natomiast Siczenikowa zwyciężyła koleżankę klubową Napłoszka, Maję Remer-Stryjecką 6:2.

W czasie zawodów odbyła się uroczystość pożegnania, po 52 latach strzelania, medalisty najważniejszych imprez, olimpijczyka z Monachium Tomasza Leżańskiego (rocznik 1947). Startował w barwach stołecznych klubów: Łączności (1961-1971), Marymontu  (1971-1983), Drukarza (1983-1984), a od 1984 roku KSN Start. Trenowali go: Mieczysław Nowakowski, Michał Januszewski i Adam Pazdyka.

Reklama

Impreza na torach w Parku Skaryszewskim im. Ignacego Paderewskiego upamiętnia srebrną medalistkę igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku Irenę Szydłowską.

W zawodach wystartowało wielu medalistów najważniejszych imprez łuczniczych.

Wyniki:

łuk klasyczny

kobiety

finał: Lidia Siczenikowa (Ukraina) - Maja Remer-Stryjecka (SŁ Marymont Warszawa)        6:2

o 3. miejsce: Zuzanna Ćwiklińska (UKS Podlasie Białystok) - Kateryna Palecha (Ukraina)  6:4

juniorki

finał: Monika Wierzchowska (GLKS Unia Pielgrzymka) - Maria Chrostowska (SŁ Marymont Warszawa) 6:0

o 3. miejsce: Małgorzata Pietrzyk (PTG Sokół Radom) - Karolina Sorys (Stella Kielce)          6:5 (w barażu 9:8)

mężczyźni

finał: Sławomir Napłoszek (SŁ Marymont Warszawa) - Piotr Nowak (Karima Prząsław)        6:0 

o 3. miejsce: Kacper Sierakowski (SŁ Marymont Warszawa) - Michał Kot (MRKS Gdańsk)      6:0    

juniorzy

finał: Adam Dukaczewski (SŁ Marymont Warszawa) - Wojciech Lubera (Strzelec Legnica)     6:4

o 3. miejsce: Michał Suchoński (SŁ Marymont Warszawa) - Paweł Paczuski (ROKiS Radzymin) 6:0

łuki bloczkowe

kobiety

finał: Wiktoria Diakowa - Maria Szkolna (obie Ukraina)                138:136

mężczyźni

finał: Marcin Affek (SŁ Marymont Warszawa) - Mantas Masiulis (Litwa)  142:137

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy