Reklama

Reklama

Sarah Burke walczy o życie

Kanadyjska narciarka Sarah Burke przeszła operację uszkodzonej tętnicy kręgowej, ale jej stan jest wciąż krytyczny. Mistrzyni świata z 2005 roku na wtorkowym treningu w lodowej rynnie (half-pipe) upadła i uderzyła głową w lodową pokrywę.

Sarah Burke to czołowa narciarka świata w narciarskim stylu wolnym i kandydatka do złotego medalu na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi w 2014 roku, gdzie po raz pierwszy zostaną rozdane medale w tej dyscyplinie. Kanadyjka w 2005 roku wywalczyła tytuł mistrzyni świata w half-pipe'ie na zawodach rozgrywanych w miejscowości Rukka.

Oprócz tytuły mistrzyni świata Sarah wielokrotnie wygrywała prestiżowe zawody X-Games. Do dramatycznego wypadku doszło na wtorkowym treningu w Park City w Utah, gdzie Burke przygotowywała się do kolejnych zawodów. 29-letnia narciarka wylądował na dnie lodowej rynny i uderzyła głową o podłoże. Natychmiast przetransportowano ją helikopterem do Szpitala Uniwersyteckiego w Salt Lake City, gdzie lekarze wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej. Sarah Burke przeszła już pomyślnie operację uszkodzonej tętnicy kręgowej, która powodowała krwawienie do mózgu, ale jej stan wciąż określany jest jako krytyczny. Lekarze są ostrożni w jakichkolwiek rokowaniach.

Reklama

"Przy obrażeniach tego typu musimy obserwować funkcjonowanie jej mózgu. To nie czas na ostateczną odpowiedź, co do szans na wyzdrowienie Sary. Nasz zespół będzie w ciągu najbliższych godzin i dni kontynuował obserwację stanu, w jakim się znajduje" - powiedział doktor Willaim Couldwell, neurochirurg Uniwersytetu Utah, który przeprowadził operację.

Mąż Sary - Rory Bushfield wraz z jej rodziną czuwają przy łóżku narciarki, a fani przesyłają życzenia zdrowia za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.

Sarah Burke to nie tylko narciarka, ale i piękna kobieta. W zestawieniu FHM została umieszczona w zestawieniu 100 najseksowniejszych kobiet świata.

Reklama

Reklama

Reklama