Reklama

Reklama

Sablikova nie wystartuje w kolarskich MŚ w Australii

Podwójna złota medalistka igrzysk olimpijskich w Vancouver w łyżwiarstwie szybkim Czeszka Martina Sablikova nie wystąpi we wrześniowych mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w Australii. W mistrzostwach kraju w czerwcu wywalczyła trzy tytuły.

Informację o rezygnacji ze startu w MŚ czeska panczenistka zamieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej. Potwierdził tę informację jej trener Petr Novak, który wytłumaczył, że wyjazd do Australii zakłóciłby przygotowania do zimowego sezonu łyżwiarskiego.

Obydwoje nie wykluczają jednak startu w kolarskich dyscyplinach podczas letnich igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Zawodami kwalifikacyjnymi będą przyszłoroczne MŚ w Danii.

W czerwcu w Holicach Sablikova zwyciężyła w jeździe indywidualnej na czas, w wyścigu indywidualnym, a także była najlepsza na 40-kilometrowej trasie w rywalizacji par razem z Martiną Rużickovą. Nie były to jej pierwsze sukcesy na szosie, bowiem w dorobku ma kilka medali zdobytych wcześniej w krajowym czempionacie, a także była trzecia na mistrzostwach Europy do lat 23.

Reklama

W lutym 23-letnia Czeszka była gwiazdą zimowych igrzysk w kanadyjskim Vancouver. Triumfowała na dystansach 3000 i 5000 metrów, a także była trzecia na 1500 m. Na jej koncie są też złote medale z mistrzostw świata i Europy. W Czechach łyżwiarka cieszy się ogromną popularnością.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL