Reklama

Reklama

Ruszył I charytatywny bieg kampanii Kilometry Dobra

"Dobro da się zmierzyć, także pokonanymi kilometrami" - zapewniają organizatorzy charytatywnej kampanii Kilometry Dobra. Trwająca cały maj akcja przyciąga prostymi zasadami, a przede wszystkim ideą – zapisując się do biegu wybieramy organizację społeczną, którą wesprze dokonana przez nas opłata startowa.

Od marca trwa ósma edycja ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. W tym roku, z uwagi na trwającą pandemię, jest to edycja wyjątkowa - niemalże w całości skupiona na działaniach w sieci. Tradycyjne działania kampanijne, takie jak zbiórki do puszek, kwesty, kiermasze rękodzieła, czy różnorodne lokalne wydarzenia są poważnie ograniczone. Wobec tego, by wspomóc uczestników w zbiórce środków na realizację ich szczytnych celów społecznych, w maju zainaugurowano wyjątkową akcję towarzyszącą kampanii - I Charytatywny Bieg #KilometryDobra.

- Przez pierwsze dwa miesiące tegorocznej kampanii uczestnikom udało się zebrać 101 769 zł. Naszym celem jest podwojenie, a może nawet potrojenie dotychczasowego wyniku do końca maja. Stąd pomysł na organizację akcji towarzyszącej, tj. I Charytatywnego Biegu #KilometryDobra, do którego może włączyć się dosłownie każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, czy stanu zdrowia - mówi organizator akcji Robert Kawałko.

- Co ważne, akcja jest zupełnie bezpieczna z punktu widzenia trwającej pandemii, bowiem biegacze pokonują swoje dystanse indywidualnie w wyznaczonym przez siebie miejscu i terminie - dodaje.

Reklama

Jak wziąć udział w akcji?

Zasady akcji są proste. By wziąć udział w I Charytatywnym Biegu #Kilometry Dobra, należy:

1.    Wejść na stronę kilometrydobra.pl

2.    Wybrać jedną z szesnastu organizacji, dla której chce się pokonać wybrany przez siebie dystans

3.    Wybrać dystans, który chce się pokonać:

2,5 KM - 11 zł

4 KM - 22 zł

10 KM - 44 zł

40 Km - 88 zł (ten dystans można pokonać drużynowo, maksymalnie w 6 osób)

4.    Wypełnić formularz

5.    Dokonać opłaty wstępnej, która zostanie przeznaczona na wybraną przez siebie organizację

6.    Pokonać wybrany dystans

7.    Dokonać pomiaru czasu,  robiąc zdjęcie lub zrzut ekranu zegarka, aplikacji bądź wyświetlacza bieżni, co będzie potwierdzeniem realizacji zadania. Następnie uzyskany wynik i potwierdzenie należy wgrać na stronę WWW Biegu.

Co istotne, wybranego dystansu nie trzeba pokonywać jednorazowo, można go rozłożyć na cały maj.

W tym roku w kampanii Kilometry Dobra udział bierze 16 fundacji i stowarzyszeń z całej Polski.

Kampania Kilometry Dobra co roku przyciąga gwiazdy. W tym roku akcja oraz towarzyszący jej I Charytatywny Bieg #KilometryDobra wspierany jest m.in. przez podwójnego mistrza świata w triathlonie, Jerzego Górskiego i przez aktorów: Beatę Ścibakównę, Wiktorię Gąsiewską, Kubę Dmochowskiego i Waldemara Barwińskiego. 

-  Kilometry Dobra to fantastyczna inicjatywa, w której udział bierze 16 organizacji pracujących na co dzień na rzecz osób potrzebujących. To wy zadecydujecie, której z nich pomożecie. Zapraszam do udziału w akcji - mówi o udziale w akcji triathlonista Jerzy Górski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje