Reklama

Reklama

Rugbyści Legii Warszawa uratowali życie dziecku, które topiło się po załamaniu lodu

Dwuletnia dziewczynka wpadła do wody i topiła się po tym, jak załamał się pod nią lód na zamarzniętym jeziorku w parku Szczęśliwickim w Warszawie. Na ratunek przyszli jej rugbyści Legii Warszawa.

Do zdarzenia doszło 2 lutego w okolicach godziny 14. Dwulatka niespodziewanie weszła na lód, po czym wpadła do wody. - Reanimowała ją matka i przechodzień, to oni zawiadomili służby. 

Reanimację przejęli policjanci, dziecko odzyskało funkcje życiowe i trafiło do szpitala - relacjonowała w rozmowie z polsatnews.pl Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Jednym z świadków wydarzeń, wspomnianym w policyjnym raporcie przechodniem, był pan Wojciech, rugbysta Legii Warszawa. To właśnie sportowiec wydobył dziecko z wody, a następnie podjął akcję reanimacyjną, przywracając funkcję życiowe. Po przyjeździe karetki i przewiezieniu dziewczynki do szpitala, opiekę nad nią przejął inny, tym razem były już, rugbysta Legii, pan Maciej.

Reklama

Na oficjalnym profilu drużyny na Facebooku opublikowano post, w którym poinformowano o bohaterskim udziale rugbystów w tym wydarzeniu, dodając "Nie ukrywamy, że jesteśmy dumni mając prawdziwych bohaterów w naszych szeregach, to dla nas zaszczyt!".

MR

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy