Reklama

Reklama

Rugby. Rosja chce zorganizować Puchar Świata

Pomysł zgłoszenia kandydatury do organizacji Pucharu Świata w rugby w 2027 lub 2031 roku zyskuje w Rosji coraz więcej zwolenników. Powołany w tym celu zespół roboczy zaproponował, aby większość meczów odbywała się na stadionach piłkarskich MŚ 2018.

O planach zorganizowania największej światowej imprezy w rugby poinformował agencję TASS wiceszef rosyjskiego ministerstwa sportu Azat Kadyrow podczas konferencji w Jekaterynburgu.

Jak powiedział, nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji czy Rosja będzie ubiegać się o PŚ w 2027 czy 2031 roku. Nie jest wykluczone, że zgłosi się do obu terminów. 

Wielkim faworytem do goszczenia edycji 2027 jest Australia. Początkowo swoją kandydaturę zgłosiła także Argentyna, ale ostatecznie została ona wycofana. Chętni są także Amerykanie, choć nie wiadomo jeszcze czy ich propozycja dotyczyć będzie PŚ mężczyzn, czy też mistrzowskiego turnieju kobiet (2025 lub 2029).

Reklama

Światowa federacja tego sportu - World Rugby już w lecie ogłosiła, że decyzje dotyczące mistrzowskich imprez kobiet i mężczyzn na lata 2025-2031 zapadną w maju 2022 roku. 

sab/ af/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL