Rugbiści Budowlanych Lublin mistrzami Polski juniorów

Drużyna gospodarzy - Budowlani Lublin - dzięki zwycięstwu w finale nad Posnanią 11-0 wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów w rugby.

W rozgrywanym od środy finałowym turnieju uczestniczyło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. W niedzielę natomiast drużyny zajmujące takie same miejsca w swoich grupach zmierzyły się i ukształtowana została ostateczna klasyfikacja.

W meczu finałowym Budowalni Lublin wygrali z Posnanią Poznań 11-0 (3-0), a w spotkaniu o brązowy medal Ogniwo Sopot pokonało Orkana Sochaczew 22-15 (12-5).

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju był Grzegorz Muszyński (Pogoń Siedlce) zdobywca 35 punktów.

W 35-letniej historii Budowlanych Lublin jest to drugie mistrzostwo Polski juniorów, poprzednie rugbiści zdobyli w 1988 roku.