Ronnie O'Sullivan od efektownego zwycięstwa rozpoczął walkę o ósmy triumf w Masters

Ronnie O'Sullivan pokonał 6-0 Marca Fu z Hongkongu w pierwszej rundzie snookerowego turnieju Masters, który odbywa się w Londynie. Rywal broniącego tytułu Anglika cały mecz zakończył z dorobkiem 35 punktów.

Do regulaminowej przerwy, która nastąpiła po czterech frejmach, Fu zdobył zaledwie pięć punktów i to po faulu "Rakiety.

O'Sullivan od początku nadawał ton wydarzeniom przy stole. Spotkanie zakończył z trzema breakami stupunktowymi (120, 121 i 114) i 97-procnetową skutecznością na wbiciach.

W sumie obrońca tytułu zdobył 649 punktów, przy zaledwie 35 Fu, a spotkanie trwało godzinę i 22 minuty.

Anglik walczy o ósmy triumf w tej imprezie. W ćwierćfinale przeciwnikiem "Rakiety" będzie Mark Allen z Irlandii Północnej.