Reklama

Reklama

Robert Karaś rekordzistą świata na dystansie pięciokrotnego Ironmana

Polak dopisał do swojej listy sukcesów kolejny rekord świata. Tym razem Robert Karaś zwyciężył w Meksyku na dystansie pięciokrotnego Ironmana, ustanawiając rekord globu w tej konkurencji.

Robert Karaś zrealizował swój cel, bijąc rekord świata na dystansie pięciokrotnego Ironmana. Polak pokonał mordercze wyzwanie w czasie 67 godzin, 58 minut i 1 sekundy.

Triathlonista zmierzył się z 19 km pływania, 900 km jazdy na rowerze oraz 211 km biegania. Wszystko po to, aby zwyciężyć i ponownie zapisać się w historii ultra-triathlonu, który jest jego koronną dyscypliną.

Tym samym Karaś zdetronizował Richarda Junga, który w lipcu tego roku pokonał ten sam dystans w 72 godziny 39 minut i 24 sekundy. Wynik Polaka jest zatem prawdziwą detronizacją niemieckiego triathlonisty.

Reklama

Kolejny rekord Roberta Karasia

W 2019 roku Robert Karaś ustanowił już rekord na dystansie podwójnego Ironmana (18:44.38). Rok wcześnie został z kolei uznany za rekordzistę globu na potrójnym Ironmanie (30:48.57).

Choć już najnowszy wyczyn należy do niezwykle morderczych i wycieńczających, Polak chce w przyszłości spróbować swoich sił na jeszcze dłuższych dystansach.

AB


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy