Reklama

Reklama

Rio 2016: Według MKOl sytuacja jest krytyczna

Bardzo ostro skrytykowali przedstawiciele MKOl przygotowania Rio de Janeiro do letnich igrzysk w 2016 roku. "Sytuacja jest krytyczna. Wszystko wygląda gorzej niż w Atenach, czegoś takiego jeszcze nie widziałem" - ocenił wiceprzewodniczący John Coates.

Ma on za sobą już sześć podróży do Brazylii jako członek komisji koordynującej przygotowania. Ocenił, że tak tragicznej sytuacji na dwa lata przed imprezą jeszcze nie widział. Swoją opinię wyraził w trakcie forum olimpijskiego w Sydney. Uważa on, że w MKOl powinna jak najszybciej powstać specjalna grupa zadaniowa.

Reklama

"Potrzebujemy ludzi do konkretnego działania, bo sytuacja jest krytyczna. Tak źle nie było nawet w Atenach. Niektórych obiektów nie zaczęto nawet budować, a wszelkie inwestycje w infrastrukturze są mocno opóźnione. Jesteśmy bardzo zmartwieni, że Rio jest na wielu płaszczyznach kompletnie nieprzygotowane" - grzmiał Coates.

Ostatnio Brazylia krytykowana była także za przygotowania do tegorocznego mundialu. FIFA wstrzymała nawet sprzedaż biletów, ponieważ nadal nie wiadomo, ile będzie miejsc na poszczególnych stadionach. Nie wszystkie obiekty zostały jeszcze oddane. Impreza ma się rozpocząć 12 czerwca.

Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje