Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski na podium Amp Futbol Cup 2014

Sześć reprezentacji, tłumy kibiców z różnych krajów, głośny doping, niesamowity poziom sportowy i medal dla Polski. Trzecia edycja Amp Futbol Cup jest już za nami. Teraz czas na zwycięstwa Polaków na Mistrzostwach Świata w Meksyku.

- Jestem pełen podziwu ile serca, pasji i zaangażowania wkładają w swoje spotkania ci piłkarze - powiedział obecny na meczu piłkarz Legii Warszawa Jakub Rzeźniczak - dla mnie zawodnicy Amp Futbol są wielkimi sportowcami i osobami godnymi naśladowania!

W tej edycji turnieju bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Turcji, która jest jednym z głównych faworytów do zdobycia złota podczas zbliżającego się mundialu. Dopingowana z trybun przez swojego ambasadora oraz liczną diasporę drużyna znad Bosforu pokonała w finale broniących tytułu Anglików aż 4:1. Trzecie miejsce po zwycięstwie nad Ukrainą 3:1 wywalczyli Polacy, którzy w fazie grupowej ulegli Turkom i pokonali Włochów 3:0.

Reklama

Trener naszej kadry Marek Dragosz uważa jednak, że naszą drużynę stać na jeszcze lepsze wyniki - Mimo wygranej w meczu o trzecie miejsce czujemy lekki niedosyt. Graliśmy z absolutną czołówką, ale mogliśmy pokusić się nawet o finał. Cieszy mnie jednak to, że po słabszym meczu z Turkami potrafiliśmy się podnieść i zdobyć medal. Duża w tym zasługa naszych wspaniałych kibiców. Przy takim dopingu chce się grać!

Napastnik naszej kadry, bohater meczu z Włochami Bartosz Łastowski dodaje - pokazaliśmy dobrą formę, która przed mundialem na pewno jeszcze wzrośnie. Naszym obowiązkiem na Mistrzostwach Świata jest wyjście z grupy. Potem wszystko będzie możliwe.

Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 30 listopada-7 grudnia w meksykańskim mieście Culiacan. Wezmą w nich udział 24 reprezentacje z całego świata.

Organizatorem turnieju Amp Futbol Cup jest Stowarzyszenie "Amp Futbol". Projekt dofinansowano ze środków M. St. Warszawy i PFRON. Partnerami imprezy są Oil Transfer Development, V!GO-Ortho, Main Events, DOSiR Praga Północ, Advert House, Unikatowi.pl i Fundacja Duval. Honorowym patronatem imprezę objęli Prezydent m.st. Warszawy, Polski Związek Piłki Nożnej, oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Północ. 

AMP FUTBOL CUP 2014: 

1. Turcja 2. Anglia 3. Polska 4. Ukraina 5. Włochy 6. Belgia

Król strzelców - Mickey Chambers (Anglia)

Najlepszy bramkarz - Daniel Priami (Włochy)

Najlepszy piłkarz - Rahmi Özcan (Turcja)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje