Reklama

Reklama

Rekordowa kwota za mistrzowski bolid Michaela Schumachera

Michael Schumacher w czerwonym bolidzie Ferrari to symbol Formuły 1. Nic więc dziwnego, że mistrzowski samochód Niemca z sezonu 2001 został sprzedany za rekordową kwotę 7,5 mln dolarów na aukcji w Nowym Jorku. Poprzedni rekord został pobity o prawie 4,5 mln dolarów.

Auto, które zakupił anonimowy nabywca, jest w pełni sprawne. Można nim wyjechać na tor wyścigowy i zaliczyć przejażdżkę życia. Można też zakonserwować bolid w garażu i wspominać stare, dobre czasy Formuły 1. Konstrukcja powstała przed erą hybryd i downsizingu, więc bolid wyposażony jest w trzylitrowy silnik V10 o mocy 800 koni.

Sportowo też jest co wspominać, bo model F2001 był jednym z najlepszych w historii. Schumacher zdobył mistrzostwo z 58 punktami przewagi nad Davidem Coulthardem z McLarena. Niemiec wygrał wtedy 10 z 17 wyścigów, tylko w dwóch nie stanął na podium.

Reklama

Bolid sprzedany na aukcji ma numer nadwozia 211. To oznacza, że tym egzemplarzem Schumacher zwyciężał w GP Monako i GP Węgier. Co ciekawe, od tamtego sezonu Ferrari nie potrafiło wygrać w Monako. Dopiero w tym roku passę przełamał Sebastian Vettel.

Poprzedni rekord najdrożej sprzedanego bolidu też należał do Ferrari i Schumachera. Model z 2004 roku kupiono za 3,1 mln dolarów. Dla porównania, kilka lat temu prywatny właściciel wystawił na sprzedaż bolid Renault, którym jeździł Robert Kubica, za "zaledwie" 200 tys. euro.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy