Reklama

Reklama

Rajdowe MŚ. Zwycięstwo Neuville'a w Monako

Belg Thierry Neuville (Hyundai i20) wygrał Rajd Monte Carlo, inauguracyjną rundę mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Francuz Sebastien Ogier, a trzecie - Brytyjczyk Elfyn Evans (obaj Toyota Yaris).

Ta trójka stoczyła emocjonującą walkę o zwycięstwo w Monako. Przed niedzielnymi zmaganiami tych kierowców dzieliło tylko kilka sekund. Jednak ostatnie cztery odcinki specjalne należały do Neuville'a - Belg wygrał wszystkie i konsekwentnie budował przewagę nad rywalami.

Ostatecznie wyprzedził Ogiera, sześciokrotnego mistrza świata, o 12,6 s, a Evans miał 1,7 s straty do Francuza. Czwarty Fin Esapekka Lappi (Ford Fiesta) był już o ponad trzy minuty gorszy od zwycięzcy.

"Już od jakiegoś czasu czekaliśmy na to zwycięstwo, ale w ten weekend udało nam się pokazać nasze możliwości. To wspaniały początek sezonu" - powiedział na mecie Neuville, cytowany na oficjalnej stronie internetowej WRC.

Reklama

Rajdu nie ukończył broniący tytułu mistrza świata Ott Tanak (Hyundai i20). Estończyk miał groźnie wyglądający wypadek na czwartym oesie. Wraz z pilotem Martim Jarveoją trafili do szpitala, ale nie odnieśli poważnych obrażeń.

Kolejna runda MŚ - Rajd Szwecji - odbędzie się 13-16 lutego.

Wyniki:

 

 1. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai i20)       3:10.57,6

 2. Sebastien Ogier (Francja/Toyota Yaris)    strata 12,6 s

 3. Elfyn Evans (W. Brytania/Toyota Yaris)           14,3

 4. Esapekka Lappi (Finlandia/Ford Fiesta)         3.09,0

 5. Kalle Rovanpera (Finlandia/Toyota Yaris)       4.17,2

 6. Sebastien Loeb (Francja/Hyundai i20)           5.04,7

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy