Reklama

Reklama

Rajdowe MŚ - Sebastien Loeb jeszcze raz wystartuje w październiku

Dziewięciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen DS3 WRC), który w sobotę wygrał Rajd Argentyny, piątą rundę MŚ, w tym roku wystartuje jeszcze tylko w jednej imprezie mistrzowskiej - zaplanowanym na początek października Rajdzie Francji.

Fani pochodzącego z Alzacji kierowcy będą go mogli zobaczyć na trasie jednak dwa razy. Na konferencji prasowej po Rajdzie Argentyny Loeb zapowiedział, że ma w planie zaliczyć dodatkowo jeszcze jeden rajd we Francji nie zaliczany do mistrzostw świata, w którym pojedzie samochodem S1600 ze swoją żoną Severine jako... pilotem.

Loeb nie sprecyzował w jakiej imprezie stworzy z małżonką rodzinną załogę. Prawdopodobnie będzie to jedna z jesiennych rund kończących mistrzostwa kraju.

We wrześniu 2012 roku 38-letni Francuz poinformował, że w nowym sezonie nie wystąpi we wszystkich eliminacjach mistrzostw świata i nie będzie walczył o obronę tytułu, a jego podstawową zawodową działalnością będzie praca w zespole projektowo-testowym, zajmującym się nowymi technologiami i rozwiązaniami technicznymi w samochodach jego teamu.

Reklama

Mistrz świata w tym roku dotychczas pojechał w trzech rajdach zaliczanych do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Dwa z nich - Monte Carlo i Argentynę wygrał, a w Szwecji zajął drugie miejsce za Sebastienem Ogierem (VW Polo WRC), swoim byłym partnerem z teamu Citroena.

Po Rajdzie Argentyny w klasyfikacji generalnej MŚ na pierwszym miejscu nadal pozostaje Ogier, który ma 54 punkty przewagi nad drugim Loebem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy