Reklama

Reklama

Rajdowe MŚ: nie ma zagrożenia rundy WRC w Katalonii

Organizatorzy 13. rundy mistrzostw świata WRC - Rajdu Katalonii, który zaplanowany jest w dniach 24-27 października, na specjalnie zwołanej w czwartek konferencji zapewnili, że impreza nie jest zagrożona i odbędzie się zgodnie z planem.

W stolicy Katalonii Barcelonie od kilku dni trwają zamieszki. Wybuchły w poniedziałek, po tym gdy Hiszpański Sąd Najwyższy skazał na kary od 9 do 13 lat więzienia - łącznie ponad 100 lat pozbawienia wolności - dziewięciu katalońskich separatystów za podburzanie w związku z nielegalnym referendum niepodległościowym w tym regionie z 1 października 2017 roku.

Reklama

Niepokoje ogarnęły nie tylko Barcelonę, ale i inne miasta w regionie. Wśród zagrożonych wydarzeń sportowych jest także El Clasico, słynne piłkarskie starcie FC Barcelony i Realu Madryt.

- Przygotowania do rajdu są zakończone, wszystko zostało sprawdzone pod względem bezpieczeństwa i nie ma żadnych uwag. Obecnie nie mamy żadnych obaw, choć do startu pozostał jeszcze tydzień, a sytuacja w regionie jest dynamiczna - powiedział dyrektor rajdu Aman Barfull.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje