Reklama

Reklama

Rajdowe MP: Tomasz Kasperczyk najszybszy w Puławach

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) triumfowali w Rajdzie Nadwiślańskim, drugiej rundzie samochodowych mistrzostw Polski. Z sześciu rozegranych w sobotę odcinków specjalnych ta załoga wygrała cztery.

Rok temu Kasperczyk prowadził w Nadwiślańskim, ale dopadł go pech, a awaria zakończyła marzenia o podium. 

Drugie miejsce ze stratą 26,6 s zajął wicemistrz Polski w poprzednim sezonie Mikołaj Marczyk, z pilotem Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia R5), triumfator dwóch ostatnich odcinków specjalnych.

Na trzeciej pozycji uplasowali się Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń (Ford Fiesta R5) ze stratą 1.25,0.

Kasperczyk po raz trzeci w karierze wygrał rundę MP. Poprzednio załoga Tiger Energy Rally Team była najszybsza w 2017 i 2018 roku na trasach Rajdu Śląska.

Reklama

Marczyk, lider mistrzostw Polski po pierwszej rundzie - Rajdzie Świdnickim-Krause, w sobotę popełnił błąd na pierwszym OS-ie, gdy wypadł z drogi. Później systematycznie odrabiał straty do prowadzącej załogi i ostatecznie był drugi. Łodzianin utrzymał prowadzenie w klasyfikacji MP z dorobkiem 52 pkt. Drugi jest Kasperczyk - 45 pkt, a trzeci Słobodzian - 41 pkt.

W tegorocznym kalendarzu samochodowych MP jest - podobnie jak rok temu - siedem rund. Rywalizację rozpoczął Świdnicki-Krause, a zakończy na początku października Rajd Dolnośląski.

Pięć rund zostanie rozegranych na drogach asfaltowych, a dwie na szutrowych, w tym Rajd Polski (28-30 czerwca), który będzie także rundą mistrzostw Europy.

Wyniki Rajdu Nadwiślańskiego:

 1. Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5)    1:00.46,7

 2. Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5)    strata 26,6 s

 3. Marcin Słobodzian (Ford Fiesta R5)       1.25,0

 4. Łukasz Byśkiniewicz (Hyundai I20 R5)     1.49,0

 5. Jarosław Kołtun (Ford Fiesta R5)         2.38,9

 6. Daniel Chwist (Hyundai I20 R5)           3.53,3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje