Rajdowe MP. Nikołaj Grazin wygrał w Rzeszowie, triumf Grzyba

Nikołaj Grazin (Skoda Fabia R5), Rosjanin startujący w barwach Łotwy, wygrał Rajd Rzeszowski, piątą rundę mistrzostw Polski i eliminację Pucharu Europy Centralnej. W klasyfikacji MP triumfował drugi na mecie Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5).

Rosyjska załoga Skody zdecydowanie górowała nad rywalami wygrywając osiem z 11 odcinków specjalnych. W końcówce rajdu wyraźnie prowadzący Grazin zwolnił tempo, przegrywając o sekundy odcinki 9 i 10, ale na ostatnim, 11. OS znów był najszybszy.

Reklama

Grzyb, który wcześniej dwukrotnie wygrał Rajd Rzeszowski, jechał równo i skutecznie. W sobotę i niedzielę meldował się na czołowych miejscach na wszystkich odcinkach i w efekcie przegrał z Grazinem o 1.28,9.

Na drugim miejscu w klasyfikacji mistrzostw Polski, a trzecim w generalnej, uplasował się lider klasyfikacji krajowego czempionatu Jakub Brzeziński, który mocno zaatakował na sobotnich OS i awansował pomimo dwuminutowej kary za nieprawidłowy wjazd do parku zamkniętego po zakończeniu piątkowego etapu. Zadanie ułatwił mu pech Tomasza Kasperczyka (Ford Fiesta R5), trzeciego po pierwszym dniu, który w sobotę musiał się wycofać po awarii skrzyni biegów.      

Wyniki 27. Rajdu Rzeszowskiego (klasyfikacja generalna):

1. Nikołaj Grazin (Łotwa/Skoda Fabia R5)  - 1:38.25,5

2. Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5)       strata 1.28,9  1. miejsce RSMP

3. Jakub Brzeziński (Skoda Fabia R5)            3.31,0

4. Dariusz Poloński (Ford Fiesta R5)            3.41,8

5. Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5)             4.35,7

6. Wojciech Chuchała (Subaru Impreza STI)       5.26,7  1. miejsce w klasie N

Dowiedz się więcej na temat: rajdowe MP | Nikolay Gryazin | Nikolay Grazin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje