Reklama

Reklama

Rajdowe ME – runda na Łotwie przełożona na lipiec

Rajd Lipawy, który miał być trzecią rundą tegorocznych mistrzostw Europy, został przełożony i odbędzie się dniach 10-12 lipca. W pierwotnej wersji kalendarza planowano, że zostanie rozegrany w dniach 29-31 maja.

Łotewska runda FIA ERC została przełożona z powodu pandemii koronawirusa. Termin jej rozegrania przełożono po decyzji władz państwowych, które poinformowały, że obowiązujący obecnie zakaz zgromadzeń publicznych został przedłużony do trzeciej dekady maja.

W tej sytuacji kolejną rundą mistrzostw Europy jest w kalendarzu szutrowy Rajd Polski z bazą w Mikołajkach, który ma się odbyć w dniach 26-28 czerwca.

- Na razie nie ma żadnej decyzji na tak lub nie. Jestem w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Motorowym, z tego co wiem, to rozważane są dwa warianty - odwołania rundy lub zmiany terminu. Mogę zapewnić, że Mikołajki poradzą sobie organizacją rajdu, także wtedy, gdy będzie miał się odbyć później - powiedział burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

Reklama

Odwołany Rajd Lipawy był trzecią rundą sezonu. Wcześniej pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do weryfikacji terminu dwóch pierwszych.

Na początku zmieniony został termin Rajdu Azorów, który miał się odbyć w dniach 26-28 marca. Teraz przeniesiony został na 17-19 września.

Kilka dni później odwołano zaplanowany na 7-9 maja Rajd Wysp Kanaryjskich, drugą rundę cyklu. Został przeniesiony na grudzień.

Rajd Polski byłby także pierwszą rundą mistrzostw kraju, gdyż wcześniejsze się nie odbyły.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje