Reklama

Reklama

Rajd Finlandii. Ott Tanak umocnił się na prowadzeniu

Estończyk Ott Tanak (Toyota Yaris) umocnił się na prowadzeniu w samochodowym Rajdzie Finlandii, ósmej rundzie mistrzostw świata. Po rozegraniu 19 odcinków specjalnych, z których wygrał 11, wyprzedza o 39 sekund Norwega Madsa Oestberga (Citroen C3).

Broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (Ford Fiesta) jest siódmy, a prowadzący w klasyfikacji MŚ Belg Thierry Neuville (Hyundai i20) plasuje się na 10. pozycji.

Przed południem wypadek miał Łukasz Pieniążek, jadący z Przemysławem Mazurem Skodą Fabią R5. Kierowcy i jego pilotowi nic się nie stało, uszkodzony został tylko samochód.

- Niestety, na trzynastym odcinku złapała nas ściana kurzu, straciliśmy widoczność i rolowaliśmy. Teraz naszą Skodą zajmie się zespół i zobaczymy, czy będziemy mogli wrócić do rywalizacji – powiedział Pieniążek, który zajmował dotąd siódme miejsce w klasyfikacji WRC2.

Reklama

Auto udało się naprawić i polska załoga będzie mogła przejechać cztery niedzielne odcinki w ramach tzw. Rally 2.

Trasa imprezy ma w sumie 1427 km w tym 317 km podzielonych na 23 odcinki specjalne. Wszystkie mają nawierzchnię szutrową, są bardzo szybkie, na niektórych w zależności od przełożeń w skrzyni biegów zawodnicy osiągają prędkości dochodzące do 200 km/h.

Czołówka Rajdu Finlandii po 19 z 23 odcinków specjalnych:

1. Ott Tanak (Estonia/Toyota Yaris) - 2:13.18,2

2. Mads Oestberg (Norwegia/Citroen C3) strata 39,0

3. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Toyota Yaris) 44,4

4. Esapekka Lappi (Finlandia/Toyota Yaris) 1.20,6

5. Hayden Paddon (Nowa Zelandia/Hyundai i20) 1.29,6

6. Teemu Suninen (Finlandia/Ford Fiesta) 1.45.1

7. Sebastien Ogier (Francja/Ford Fiesta) 2.07,6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje