Reklama

Reklama

Rajd Dakar 2021. Najmłodszy z Polaków w składzie ma 19 lat

Konrad Dąbrowski dołączył do śmiałków, którzy za półtora miesiąca wezmą udział w prestiżowym Rajdzie Dakar. Dla zaledwie 19-letniego zawodnika będzie to debiut. Dąbrowski na swoim koncie ma już między innymi trzecie miejsce w Pucharze Świata Juniorów.

Przyszłoroczny Rajd Dakar zgodnie z planem ma wystartować 3 stycznia. Oznacza to, że do pierwszego etapu prestiżowych zawodów pozostało już zaledwie półtora miesiąca.

Do polskiej grupy, która pojawi się na listach startowych, dołączył Konrad Dąbrowski. Reprezentant DUUST Rally Team będzie najmłodszym spośród zawodników z naszego kraju. Młody Polak ma zaledwie 19 lat. Jego ojcem jest znany w środowisku rajdowym Marek Dąbrowski - trzykrotny mistrz świata w rajdach cross-country.

Dla Dąbrowskiego przygoda z rajdami w terenie zaczęła się już w wieku 13 lat. To wtedy zanotował debiut w Motocrossowych Mistrzostwach Polski. Chwilę później zmierzył się z pięciodniowym rajdzie Rallye du Maroc.

Reklama

19-latek na swoim konie ma również bardzo dobry występ w styczniowym Africa Eco Race, przebiegającym dawnymi trasami  Rajdu Dakar. Zajął wówczas ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, plasując się na pierwszej lokacie wśród juniorów.

Niedawno do swojej kolekcji dołączył natomiast trzecie miejsce w Pucharze Świata Juniorów w portugalskich Rajdach Baja. To również był dla 10-latka debiutancki występ.

- Formuła rajdów baja to dla mnie nowe doświadczenie. W przyszłym sezonie chciałbym powalczyć o pierwsze miejsce w Pucharze Świata Juniorów w Rajdach Baja i cieszę się, że mimo wszelkich utrudnień udało nam się stanąć na starcie. Jest to kolejne doświadczenie i trening przed moim największym życiowym wyzwaniem, czyli startem w Dakarze - powiedział Konrad Dąbrowski.


 

 

 

 

 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy