Reklama

Reklama

Rajd Akropolu: Zwycięstwo Loeba

Francuz Sebastien Loeb wygrał Rajd Akropolu, szóstą eliminację samochodowych mistrzostw świata (WRC) i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w Grecji zajął inny kierowca Citroena - Fin Mikko Hirvonen.

Zawodnik ze Skandynawii stracił do ośmiokrotnego mistrza świata 40 sekund. Trzeci, ponad trzy minuty za zwycięzcą, był kolejny z Finów, Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta RS).

W niedzielę rano z imprezy wycofał się Norweg Petter Solberg (Ford Fiesta RS), który po dwóch etapach był wiceliderem, tracąc wówczas do Loeba zaledwie 10 s. Organizatorzy poinformowali, że podczas jednego z niedzielnych odcinków specjalnych Solberg wypadł z trasy i urwał tylne koło.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata czołówka wygląda tak jak w Rajdzie Akropolu - prowadzi Loeb, z dużą przewagą nad Hirvonenem.

Reklama

Trasa tegorocznej imprezy (Polacy nie startowali), przez wielu kierowców uważanej za jedną z najtrudniejszych w kalendarzu, miała w sumie 1661 km podzielonych na 22 odcinki specjalne o łącznej długości 409 km. OS-y wyznaczono w rejonie Loutraki, gdzie zlokalizowana była także baza i strefa serwisowa.

Wyniki:

1.  Sebastien Loeb (Francja/Citroen DS3)       4:42.03,3  

2.  Mikko Hirvonen (Finlandia/Citroen DS3)   strata 40,0   

3.  Jari-Matti Latvala (Finlandia/Ford Fiesta RS) 3.04,8   

4.  Mads Ostberg (Norwegia/Ford Fiesta RS)        6.16,4    

5.  Martin Prokop (Czechy/Ford Fiesta RS)         7.46,5    

6.  Thierry Neuville (Belgia/Citroen DS3)         9.41,4 

Klasyfikacja generalna MŚ (po 6 z 13 eliminacji):

1. Loeb                          119 pkt

2. Hirvonen                       89

3. Ostberg                        80                            

4. Petter Solberg (Norwegia/Ford) 73

5. Latvala                        45

6. Jewgienij Nowikow (Rosja/Ford) 43


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy